Makyajsız da İyi Görünmenin Püf Noktaları

Makyajsız da İyi Görünmenin Püf Noktaları

Güzel görünen bir cilt için makyaj yapmanız şart değil. Pratik uygulamalarla makyajsızken de etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Buhar banyosu, cilt temizliği, nemlendirici ve tonik gibi uygulamalarla cildinize doğal makyaj görünümü kazandırabilirsiniz.

TONİK UYGULAMASI

Tonik kullanmanız daha sıkı cilt gözeneklerine sahip olmanızı sağlar. Sıkılaşan gözeneklerde yağ birikimi ve akne oluşumu zorlaşacağı için daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Tonik olarak maden suyunu kullanabilirsiniz.

DÜZENLİ CİLT TEMİZLİĞİ

Gece uyumadan önce mutlaka cilt temizliği uygulaması yapmalısınız. Uyku öncesi cilt temizliği yaptığınızda gece boyu cilt hücreleriniz yenilenir. Sabah uyandığınızda nemlendirici uygulaması yaparak güne başlayabilirsiniz.

NEMLENDİRİN

Nemini kaybeden bir cilt, sağlıksız görünecektir. Işıltısını ve canlılığını kaybeden bir cilt ile karşılaşmak istemiyorsanız nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Nemlendirici tercihi yaparken cilt yapınıza uygun ürün seçmeye dikkat edin. Böylece sivilce oluşumunu da engellemiş olacaksınız.

BUHAR BANYOSU

Buhar banyosu yaptığınızda cilt gözenekleri açılacaktır. Duş aldığınızda da buhar banyosu etkisi oluşacaktır. Gözenekleri açılmış bir cilt hem güzel hem sağlıklı hale gelecektir.

Önerilen Haberler