Meyve Sebze Kabuklarının Faydaları Meyve Sebze Kabuklarının Faydaları

Meyve Sebze Kabuklarının Faydaları

Vitamini kabuğunda. Evet, meyve sebzelerin minerallerinin ve vitaminlerinin bir kısmının kabuğunda olduğunu biliyor muydunuz?

ELMA KABUĞU

Elmayı kabuğuyla tüketerek tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Elma kabuğu, bağırsakları çalıştırır, kansere karşı direnç sağlar ve kan şekerini dengeler.

PORTAKAL KABUĞU

Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olan portakal, cilt kanserine karşı koruyucu işleve sahiptir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırarak kalp hastalıklarına karşı korumaktadır.

LİMON KABUĞU

Zengin bir flavonoid kaynağı olan limon kabuğu, ilaç gibidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, cilt kanserine karşı korur, sinirleri yatıştırır ve cildi gençleştirir.

HAVUÇ KABUĞU

Havuç kabuğu, kolesterolü düşürür, göğüs, prostat, mide, akciğer gibi kanser türlerine karşı direnç sağlar. Katarakt oluşumunu engeller, kolesterolü düşürür.

GREYFURT KABUĞU

Greyfurtu kabuğuyla beraber tüketmek gerekir. Kalp krizi ve felce karşı etkili olan greyfurt kabuğu, kolesterolü de düşürmektedir. Greyfurtta maksimum besini alabilmek için bıçak kullanmayın.

MANDALİNA KABUĞU

Bol C vitamini içerek mandalina kabuğu, kansere karşı direnç sağlıyor, sindirim sistemini düzenliyor ve soğuk algınlığına iyi geliyor.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler