Moda algımız hızlı değişiyor: 2000

Moda algımız hızlı değişiyor: 2000'ler stili

Moda denildiğinde yanlış diye bir şey olmadığını, ve anlayışımızın nasıl çabuk değiştiğini 2000'li yılların fotoğraflarına bakınca çok iyi anlıyoruz. O zaman için gözümüze harika görünen modeller ve kıyafetler şimdi ise tam bir fiyasko.

Sadece birkaç on yıl geçmiş olmasına rağmen geriye dönüp bakınca bu parçalar nasıl dolabımıza girmiş diyebiliyoruz.Gelin sizinle artık gözümüze farklılıklarıyla komik görünebilen 2000'lerin en trend ürünlerini inceleyelim.

BOLERO

Her kadının hayatına istesede istemesede hayatının bir döneminde girmiş olan bolero kültürü, maalesef şimdi dönüp bakıldığında tam bir fiyasko. 2000'lerin en trend parçalarından biri olan boleroyu şu an da sadece gülümseyerek hatırlıyoruz.

DÜŞÜK BEL PANTOLONLAR

Bu pantolonlar zamanında öyle trenddi ki bir çok kadının vücudu düşük bel pantolona göre şekillendi. Belin açık kaldığı ve birazda rahatsız olan bu pantolonlar o dönem sevilerek kullanılıyordu.

RENKLİ BADİLER

Vücudu saran renkli badiler yine 2000'li yılların en çok tercih edilen kıyafetlerdendi. O zaman için kurtarıcı parça olarak görülen bu badiler yine her kadının dolabında vardı.

İSPANYOL PAÇA PANTOLONLAR

İspanyol paça pantolon uzun yıllar dolaplarımızdan çıkmadı. Hala da modernleştirilmiş versiyonları kullanılan bu pantolonlar için 2000'li yılların en akla yatan parçalarındandı diyebiliriz.

BONUS: LIPGLOSSLAR

O yıllarda dudaklar ya çok mat koyu kahve olurdu ya da şeffaf parlatıcılarla ıslak gibi bir gönüme kavuşturulurdu. Lipglosslar son aylarda makyaj çantalarımıza tekrar girmeye başladı.

Önerilen Haberler