Modası Geçen 5 Güzellik Trendi

Modası Geçen 5 Güzellik Trendi

Son dönemlere damgasını vuran makyaj trendlerinden vazgeçmenin zamanı geldi.

Abartılmış Kontür

Kim Kardashian ile hızlı bir şekilde etkisini gösteren kontürleme işlemine artık veda etme zamanı geldi. Fazla uygulanmış kontürleme işlemi sizi doğallıktan uzaklaştırabilir. Onun yerinde hafif bir allık yardımıyla yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Aydınlatıcı

Geçtiğimiz sezonun trendi olan strobing tekniği ile yanaklarınıza, alnınıza ve gözlerinizin iç kısmına uyguladığınız aydınlatıcı sizi disko topuna dönüştürebilir. Özellikle toz aydınlatıcı yerine krem aydınlatıcıları hafif hareketlerle uygularsanız doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Sınırı Aşan Dudaklar

Ddudaklarınızı daha büyük göstermek için dudak kalemini abartarak kullanmak ve dudak çizginizin üstüne kadar ruj sürmek, sizin kötü bir görünüme sahip olmanıza neden oluyor. Dudaklarını daha dolgun göstermek isterseniz dudağınızın ortasına parlatıcı sürebilirsiniz.

Yapay Kaşlar

Özellikle Instagram'daki güzellik videolarında gördüğümüz çok kalın, simsiyah ve belirgin açılı kaşlar yerine daha doğal görünümlü kaşları tercit etmeye başlayın. Aynı zamanda makyaj ile şekillendirilerek yapay duran bu kaşlar, sizin yaşınızı da olduğundan büyük gösterir.

Bembeyaz Göz Altları

Göz altlarına aydınlık katmak için kullanılan beyaz pudra yöntemi artık eskisi gibi havalı durmuyor. Doğallıktan tamamen uzaklaşmanıza neden olan aşırı beyaz pudra kullanımı, aynı zamanda fotoğraflarda da kötü çıkmanıza neden oluyor.

Sınırı Aşan Dudaklar

Üzgünüz ama dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudak kalemini abartarak kullanmak ve dudak çizginizin üstüne kadar ruj sürmek, sizin kötü bir görünüme sahip olmanıza neden oluyor. Eğer dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız dudağınızın tam ortasına parlatıcınızı sürerek de istediğiniz amaca ulaşabilirsiniz.

Kaynak:


Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.