Mucizevi Karışım: Sarımsak Bal

Mucizevi Karışım: Sarımsak Bal

7 gün boyunca sarımsak-bal karışımı tüketerek çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

Sarımsak kalp sağlığı, kolesterol dengesi ve kan basıncı dengesi için önemlidir. Kalp krizinin ve koroner kalp hastalıklarının önlenmesinde etkili rolü olan sarımsak, vücuttan toksinlerin atılması ve bağışıklık sistemi için de önemlidir.

Sarımsak ve bal karışımı yapılarak hem hastalıklara karşı yüksek direnç sağlanır hem de sarımsak tüketimi daha kolay hale gelir. 7 gün boyunca sarımsak-bal karışımı tüketimi, vücudunuzda birçok olumlu değişimi beraberinde getirecek.

DOLAŞIM SİSTEMİNE İYİ GELİYOR

Sarımsakta bulunan sülfür, balın faydalı özellikleri ile birleşerek damarlarınızı güçlendiriyor ve kanın pıhtılaşmasını önlüyor.

TANSİYONU DÜŞÜRÜYOR

Kalp ve damar sisteminiz için en büyük tehditlerden biri yüksek tansiyondur. Tansiyonunuzu kontrol altına almak için her gün aç karna sarımsak ve bal karışımı tüketebilirsiniz.

KÖTÜ KOLESTEROLÜ KONTROL EDER

Çiğ sarımsak içinde bulunan alisin maddesi birikmiş kolesterolün atılmasını sağlamaktadır. Bu özelliği dolaşım sistemini temizlemeye yardım eder.

ENFLAMASYONU AZALTIR

Pek çok rahatsızlığın vücuttaki dengesizlikler sonucu meydana gelen enflamasyondan dolayı ortaya çıktığı bilinmektedir. Hem bal hem de sarımsak enflamasyonla savaşır; ödem, kas ve artrit gibi ağrılı durumlarda doğal ağrı kesici işlevi görür.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Sarımsağın ve balın antifungal ve antimikrobiyel özellikleri bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Her iki besin de vücudu bakteriler, virüsler ve patojenlere karşı korur.

DOĞAL BAL VE SARIMSAK KARIŞIMI

Malzemeler: 10 diş sarımsak, 1 bardak bal, 1 kapaklı cam kavanoz.

Hazırlanışı: Sarımsağı soyun ve ufak ufak doğrayıp ezin. Balı ve sarımsağı cam kavanoza ekleyin. Kavanozun kapağını kapatın ve bir hafta bekleyin. kavanozun karanlık bir ortamda olmasına özen gösterin. 1 hafta sonra karışımınız kullanıma hazır olacak.

Kullanılışı: Sabahları birer kaşık yiyebilirsiniz. İsterseniz biraz ılık su ekleyerek tüketebilirsiniz. 7 gün boyunca aynı şekilde sarımsak-bal karışımını tüketmeye devam edin. 1-2 hafta sonra ara verip sonra tekrar tüketmeye başlayabilirsiniz.

Önerilen Haberler