Muğla

Muğla'da Kamp Yapılacak 5 Özel Yer

Masmavi suları ve yemyeşil doğası ile kamp tatilcilerine kucak açan Muğla, kamp tutkunlarının vazgeçilmezi olacak 5 yer ile alternatif tatil seçenekleri sunuyor.

Tatil kavramını deniz, kum, güneş üçgeninden çıkarıp doğa ile iç içe bir konsepte dönüştürmek isteyenler Muğla'nın birbirinden özel kamp lokasyonlarını tercih edebilirler.

1.AKYAKA

Akyaka ormanları ve Gökova'nın yanı sıra Azmak nehrine komşu olan Akyaka, doğa ile iç içe bir kamp yapmak için en ideal yerlerden biridir. İlk kez kamp yapacaklar için alışma sürecini kolaylaştıran kamp alanlarında elektrik, mutfak, sıcak su ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların karşılanacağı noktalar var. Çadırı olmayanlar için çadır teminetme olanakları da sunuluyor.

2.ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz'in Belcekız plajı manzarasına bakarak çadır kurmak, kampçılar için unutulmaz bir deneyim olacak. Turkuaz denizin ve yeşil doğanın mükemmel uyumu ile keyifli anlar yaşarken, plaj çevresinde sosyal alanlarla temel ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceksiniz.

3. MARMARİS

Koyları ve plajları ile yüz binlerce turisti ağırlayan Marmaris, İnbükü ve Çubucak ormanları ile kampçıları da bekliyor. Kamp kurmak için özel alanların bulunduğu Marmaris'te elektrik ve duş gibi çeşitli imkanlar kampçılara sunuluyor. Ulaşımın kolay olduğu Marmaris, sakin, keyifli ve huzurlu anlar yaşatıyor.

4.KABAK KOYU

Fethiye'nincennet noktalarından biri olarak gösterilen Kabak koyu, özellikle genç kampçıların uğrak mekanıdır. Kamp alanlarında çadır kurabileceğiniz Kabak koyunda, ormanlık alanlarda da kamp yapma imkanı var. Belirli bir noktaya kadar arazi araçları ile ulaşımın olduğu kamp alanında, bir yerden sonra yaya devam etmek gerekiyor. Bu yüzden Kabak koyuna giderken sıkı bir hazırlık yapmalısınız.

5.KATRANCI KOYU

Katrancı tabiat parkı içinde yer alan Katrancı koyu, Fethiye karayolu üzerinde bulunuyor. Muğla'nın en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biri olan Katrancı koyu, gençlik ve müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor. Çadırınızı yanınıza alıp doğa ile iç içe olabilir, aynı zamanda festivallerin coşkusuna ortak olabilirsiniz.

Önerilen Haberler