Mutlu çiftlerin 8 alışkanlığı

Mutlu çiftlerin 8 alışkanlığı

Mutlu çiftlerin ilişkilerinde gösterdiği davranışlara bakarak kendi ilişkinize yön verebilir; mutlu ve uzun ömürlü bir ilişkinin temellerini atabilirsiniz.

İlişkinizin uzun ömürlü ve sağlıklı olması için mutlu çiftlerin ilişkilerinde önem verdikleri konulara yakından bakabilir; bu konularda hassasiyet gösterebilirsiniz.

1.SORUMLULUK ALIN

Mutlu olmayı partnerinizin omuzlarına yüklemeyin. Bu sizin almanız gereken bir sorumluluk. Bu denge zamanla karşılıklı hale gelecek ve sağlıklı bir ilişki ortaya çıkacaktır.

2.PARTNERİNİZE BASKI YAPMAYIN

Partnerinizin zaman zaman yalnız kalmasına fırsat verin. Her insan bazen düşünceleri ile baş başa kalabilmelidir. Onu seviyor olabilirsiniz ama bunaltmadığınızdan emin olun.

3.AYRINTILARDA BOĞULMAYIN

Ufak detaylara takılıp büyük resmi kaçırmayın. Kimse mükemmel değildir. Karşınızdakini olduğu gibi kabullenip pozitif olun.

4.EKİP RUHUNUZ OLSUN

Partnerinizle ortam amalar belirleyin. Bu amaçlar doğrultusunda beraber hareket edin. Ev almak için para biriktirebilir ya da araba almak için hazırlıklar yapabilirsiniz. Gelecekteki çocuklarınız için de küçük planlar yapabilirsiniz.

5.KARŞINIZDAKİNE DEĞER VERİN

Karşınızdaki insanın iyi olduğu yönlere değer verin. Bu, o kişinin iyi olduğu konularda daha iyi olmasını ve genel olarak pozitif bir çizgiye sahip olmasını sağlar.

6.MİNNETTARLIĞINIZI GİZLEMEYİN

Partneriniz size bir hediye aldığında ya da size bir sürpriz yaptığında ona olan minnettarlığınızı gösterir. Unutmayın sevgi paylaştıkça çoğalır.

7. GÜLÜMSEYİN

Birçok sorunu küçük bir gülümseme ile çözebilirsiniz. Sorunun en kadar büyük ve aşılmaz olduğunu düşünmeyin, gülümseyin ve pozitif olun.

8. PARTERİNİZE GÜVENİN

Bir ilişkiyi ayakta tutan en önemli şey güven duygusudur. Mutlu ve sağlıklı bir ilişki için partnerinize güven duyduğunuzu hissettirin. Bu ona sorumluluk yükleyecek ve aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

Önerilen Haberler