Muz Kabuğunun Bilmediğiniz İşlevleri Muz Kabuğunun Bilmediğiniz İşlevleri

Muz Kabuğunun Bilmediğiniz İşlevleri

Muz kabuğuyla dişinizi fırçalayabilir, sivilceleri giderebilir, ayakkabıları silebilir hatta muz kabuğunu ağrı kesici olarak kullanabilirsiniz.

Lezzeti ile içeceklerden ve yemek tariflerinden eksik olmayan muz, sadece tüketilen kısmıyla değil kabuğuyla da birçok işleve sahiptir. İşte muz kabuğunun bilmediğiniz işlevleri.

DİŞLERİNİZİ BEYAZLATIYOR

Muz kabuğuyla dişlerinizi ovalayarak bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 defa yapabilirsiniz.

KIRIŞIKLIKLARA VE SİVİLCELERE İYİ GELİYOR

A, E, C, B1 ve B2 vitaminleri içeren muz, cilt için çok faydalıdır. Kalsiyum, fosfor, potasyum, iyot ve sodyum gibi mineraller açısından da zengindir. Tahriş olmuş ya da sivilceli olan cilt bölgesine muz kabuğu koyup 30 dk bekletin. Bu, cildinizin beslenmesini ve nemlenmesini sağlayacaktır.

SEDEFE İYİ GELİYOR

Muz kabuğu, sedefin belirtilerini yavaşlatıcı etki gösterir. Uygulamadan önce doktora başvurmayı unutmayın.

AĞRI KESİCİ

Vücudunuzun ağrıyan yerine muz kabuğu koyun. Ağrıların azaldığını göreceksiniz.

KIYMIKLARI ÇIKARIR

Kıymık çıkarmak için muz kabuğunu kullanabilirsiniz. Muz kabuğunu kıymık olan bölgeye koyun. 15 dakika bu şekilde bekleyin. Sonra kıymığı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

SİĞİLİ GİDERİYOR

Siğiliniz varsa, gidermek için muz kabuğunu kullanabilirsiniz. Bir parça muz kabuğunu siğilin üzerine koyun. Bandaj yaparak muz kabuğunu siğilin üzerinde sabitleyin.

AYAKKABILARINIZI PARLATIR

Muz kabuğunu ayakkabı süngeri olarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler