NASA

NASA'da çalışıyordu, İrlanda'nın güzellik kraliçesi oldu!

28 bin kişinin birincilik için yarıştığı Miss İrlanda Güzellik Yarışması'nda NASA çalışanı bilim kadını Fionnghuala O'Reilly 1. oldu.

İrlanda'da yaşayan Fionnghuala O'Reilly, NASA'da veri analisti olarak çalışıyor. Miss İrlanda Güzellik Yarışması'na katılan O'Reilly, 28 bin kişiyi geride bırakarak yarışmanın 1'incisi oldu.

TACINI ALDI

Fionnghuala O'Reilly, 2018 İrlanda güzeli Grinne Gallanagh'ın ellinden tacı aldı. 70 bin euro ödüle de hak kazanan kadın, 19 Aralık'ta Güney Kore'de gerçekleşecek Miss Universe Güzellik Yarışması'nda ülkesini temsil edecek.

ETKİLEYİCİ KARİYERE SAHİP

George Washington Üniversitesinden Sistem Mühendisliği Bilimi lisansı ile etkileyici bir kariyere sahip olan Fionnghuala O'Reilly, ülkesinde yardım sever yönü ile tanınıyor.

"İNANILMAZ HİSSEDİYORUM"

O'Reilly, kazandığı birincilik ile ilgili duygularını ifade ederek "Kendimi kesinlikle inanılmaz hissediyorum. Bu kuşak ve taca sahip olmak benim için gerçekleşen bir rüya gibi." dedi. Gelecek planalrından da bahseden güzel bilim kadını "Bilimdeki kadın sayısını artırmak istiyorum. Kadınların her alanda başarılı olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Önerilen Haberler