Neden mutsuz erkekleri daha çekici buluyoruz?

Neden mutsuz erkekleri daha çekici buluyoruz?

Araştırmalara göre kadınlar mutsuz erkekleri daha çekici buluyor. Peki, bunun sebebi nedir? İşte, sorunun cevabı…

Yapılan çalışmalarda kadınların daha az gülen erkekleri tercih ettikleri görülüyor. Bunun sebebi ise aslında DNA kodlarımızda gizli. İşte, mutsuz erkekleri tercih etmemizin sebepleri…

DNA'nıza seslenen erkekler

Günlük hayatta genellikle daha ciddi ve soğuk erkeklerin daha çekici geldiği görülür. Bunun sebebi karizma desek de bu pek yeterli olmuyor. Aslında biz fark etmeden DNA'mıza seslenen bu erkekler, çekicilik açısından bir sıfır önde.Yapılan araştırmalarda kadın ve erkeklerin çekici kriterleri için iki ana tez çıkarılıyor. Kadınlar koruyan ve güçlü imaj çizen erkekleri çekici bulurken erkekler cinsel birlikteliğe daha açık olan ve bu mesajı veren kadınları çekici buluyor.

Bu nedenle daha flörtöz ve ilgili kadınlar daha çekici geliyor. Kadınlar için ise evrimsel teorinin bir fikri var. O da kadınların onları koruyacağı güçlü erkekleri istemesi oluyor. Daha güler yüzlü ve esprili erkekler kadınlar için onları koruyamayacağı ve korumak istemeyeceği bir imaj çekiyor. Bu nedenle mutsuz ve ciddi erkekler daha avantajlı bir hale geliyor. Özellikle gurur ve öz güven sergileyen erkekler iki sıfır önde oluyor.

Önerilen Haberler