Odalara Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Odalara Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Mobilya, perde ve aksesuar tercihlerinizi yaptıysanız, halılarınızı seçerek ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yatak odası, oturma odası, banyo ve mutfağınızı doğru halı seçimi ile çok daha işlevsel ve konforlu hale getirebilirsiniz.

YATAK ODASI

Yatak odanızı tamamen kendi keyfinize göre dizayn edebilirsiniz. Aynı özgürlüğü halı seçimine de yansıtabilirsiniz. Renk ve dizayn unsurları olarak kişisel beğenileriniz ve yatak odasının genel tasarımı size yol gösterici olacaktır. Ancak yatak odası için halı seçiminde özgür olmadığınız bir konu var. O da rahatlık. Yatak odası için seçeceğiniz halının sıcak ve yumuşak formda bir halı olmasına dikkat edin.

MUTFAK

Mutfaklar gün içinde sık kullanılan bir alandır. Sık kullanılması yanında yemek ve besinlerin olduğu yer olması, mutfak için halı seçerken çok dikkatli olmayı gerektiriyor. Mutfak kullanım özellikleri nedeniyle halıların sık sık bakıma ihtiyacı duyacağını da göz önünde bulundurduğumuzda kolay temizlenebilir, aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı koyu renkli halıların tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

SALON

Salon dekorasyonunu yaparken misafir ağırlayacağınızı da hesaba katmalısınız. Bu yüzden öncelikle salon için seçtiğiniz halının fonksiyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Yıpranma ve aşınmalara karşı dayanıklı bir halı seçerek doğru bir adım atmış olacaksınız. Sürekli kullanılan bir alan olan salonda hassas halılar yerine dayanıklı sert yapılı halıları tercih etmelisiniz. Renk ve dizayn konusunda ise biraz daha özgür olduğunuzu söyleyebiliriz. Mobilya ve perdelerin renkleri ve aksesuarların tasarım özellikleri salon için halı seçerken tercih yapmanızda belirleyici unsurlar olacaktır.

BANYO

Banyolarda hijyenik nedenlerden dolayı genellikle halı kullanımı tercih edilmiyor. Ancak geniş bir banyoya sahipseniz halı kullanımı kaçınılmaz olacaktır. Suya ve neme dayanıklı, hassas yapılı bir halı seçerek banyonuz için doğru bir halı seçmiş olacaksınız.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.