Ofis modasının değişmeyen kuralları

Ofis modasının değişmeyen kuralları

İş yaşamınızda ideal profil çizmek için verimlilik grafiğiniz kadar dış görünümünüz de önemlidir. Ofis modasının değişmeyen kurallarına dikkat ederek iş yaşamınızda şık ve zarif görünüm elde edebilirsiniz.

Ofis kombinleri belirleme noktasında zorluklar yaşıyorsanız ofis modasının standart kurallarını uygulayabilirsiniz. Böylece doğru imaja sahip olacak ve iş hayatınızda ideal profile kavuşacaksınız.

SADE TONLARI TERCİH EDİN

Renkli giyinmeyi çok sevseniz de ofiste bu tercihinizden vazgeçmelisiniz. Tek renk ve sade tonlarda seçilecek kombinler, ofis giyimi için ideal seçimler olacaktır.

AKSESUARI ABARTMAYIN

Ofis ortamında şıklığın sadelikten geçtiğini unutmayın. Abartılı tasarımlar ve çok ses çıkaran aksesuarlar, ofiste itici bir görünüm oluşturmanıza neden olur.

MAKYAJI ABARTMAYIN

Davete ya da alışverişe değil, ofise gidiyorsunuz. Bu yüzden makyajınız ofis ortamına uygun şekilde ölçülü olmalıdır. Kıyafetinizde gösterdiğiniz sade ton dengesini, makyajınızda da göstermelisiniz.

OJELERDE KOYU TONLAR

Oje seçiminde renkli ve cıvıl cıvıl tonlar yerine bordo, kırmızı gibi koyu tonları tercih edin. Oje tercihinde yapacağınız yanlış seçimler sizi profesyonellikten uzak gösterecektir.

ÖRNEK KOMBİN

Ofis ortamında siyah ve beyazı rahatça kullanabilirsiniz. Siyah takım elbise, beyaz kalem elbise ya da siyah beyaz çizgili kombinler seçebilirsiniz. Sade tasarımlı aksesuar ve sade bir makyajlar kombini tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı tercihi olarak çantanızla uyumlu tasarıma sahip stiletto tercih edebilirsiniz.

Önerilen Haberler