Ofiste şık olmanın yolları

Ofiste şık olmanın yolları

Caddelerde şıklığı elden bırakmayanlardansanız aynı şıklığı ofiste de yakalayabilirsiniz. Uyumlu kombinler ve makyaj dokunuşları ile ofisin parlayan yıldızı olabilirsiniz.

Zamanın çoğunu ofiste geçirenlerdenseniz mutlaka ofiste şık olmanın inceliklerini bilmeniz gerekir. Böylece dışarıda gösterdiğini şık görünümü ofiste de yakalayabilirsiniz.

KLASİK PARÇALARINIZ OLSUN

İş ortamının hafta sonu gezme ortamları gibi olmadığını düşünürsek klasik kıyafetlerden oluşan parçalara gardırobunuzda bulunmalı. Pantolon ceket takımlar, kalem etekler, gömlekler ve ekose takımlar ofis ortamında tercih edebileceğiniz kıyafetler olarak öne çıkıyor.

MİNİ YERİNE MİDİ ETEKLER

İş yerinde etek boyu önemli bir detay. Kendinize güvenseniz de etek boyunun dizin çok üzerinde olmamasına dikkat etmelisiniz. Midi etekler bu konuda size yardımcı olacak. Ayrıca yırtmaç tercih de ofiste uygun olmayan giyim parçalarındandır.

TOPUK BOYUNA DİKKAT

Ofis ortamında şık görünmek için bazı cesur dokunuşlar yapmanız normal. Ama bu dokunuşları abartmak itici görüntü oluşturabilir. Aşırı uzun topuk boyu yanlış bir seçim olurken çok sıkan ayakkabılar da dikkatinizi dağıtacağı için yanlış seçimdir.

AKSESUARLAR SİZİ ANLATIR

Ofiste kombinlerinizde kullandığınız aksesuarlar kendinizi ifade etmeyi sağlayan detaylardır. Bu yüzden uyumlu ve ruh dünyanızı yansıtan çanta, kolye ve bileklik gibi aksesuarlar sizin için doğru seçimler olacaktır.

PANTOLON KESİMLERİ ÖNEMLİ

Ofiste etekler kadar önemli olan bir başka kombin parçası da pantolonlardır. Slim fit, pilili ve bol paça pantolonlar, ofiste tercih edebilirsiniz. Bu tercihler doğru seçimler olurken tayt, salaş pantolonlar ve bermuda tasarımlar ofis ortamı için yanlış alternatiflerdir.

BLUZ VE GÖMLEK

Kıyafetlerinizin önemli tamamlayıcıları olan gömlek ve bluzlar, dekolte olmadıkları sürece ofis ortamına uygundur. Desenli bluz ve gömlekler sezonun modası olması ile tercihlerinizde öne çıkan tasarımlardır.

Unutmadan, seçiminiz ne olursa olsun rahat olmalı ve kendinize güvenmelisiniz.

Önerilen Haberler