Okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli?

Okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli?

Bir yaz tatilinin daha sonuna geliyoruz. Veliler ve öğrenciler yeni eğitim öğretim yılının heyecanına şimdiden kendilerini kaptırmış durumdalar. Markalar okullar için bir bir indirime girerken, okul alışverişinde nelere dikkat etmeliyiz sizin için araştırdık.

Bu alışverişlerde genelde çocuğun en çok istediği ve daha canlı ve cıvıl cıvıl renklere elimiz gider. Ancak alacağımız ürünlerin tek özelliğinin çocuğumuzun en sevdiği renk olmaması gerekir.

'CE' İŞARETİ ŞARTI

Avrupa birliğinin ürünlerin teknik yapılarıyla ilgili genel bir mevzuat olan bu belgenin, satın alacağımız kırtasiye ürünlerinin bu belgeyi hak ettiğine dair damga olması oldukça önemlidir.

Bu belgenin varlığıyla o ürünün içinin denetlendiği ve katkı herhangi bir madde kullanılmadığından emin olabiliriz.

FAVORİ ÇİZGİ FİLM KARAKTERLERİNE DİKKAT

Çocuğunuzun en sevdiği karakterin ürünlerini almak o an için kulağa mantıklı gibi gelebilir ancak uzun vadedeen temelinde bir okul malzemesi olan bu ürünlerin çocuklar için ne kadar dikkat dağıtıcı olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

Bu yüzden her ürünü bunlardan seçmek yerine bir kaç tane seçerek dikkat dağılmasını önleyebilirsiniz.

YAPIŞTIRICI VE KEÇELİ KALEMLER ÖNEMLİ

Yapıştırıcı ve keçeli kalemlerin su bazlı olanların seçilmesi oldukça önemli. Çünkü bu ürünlerden salınan koku uzun vade de madde bağımlılığına kadar gidebiliyor.

ÇANTALARA SEÇİMİ

Satın alacağınız çantaların küçük yaşta okula başlamış çocuklarınız için öncelikle ergonomik yapıda ve sırtı destekleyen şekilde olması gerekir. Bu sayede çocuklar ağır okul kitaplarını taşırken bir nebze olsun rahat hissederler.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler