Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi

Okul çağındaki çocuklar için kahvaltının önemi

Okul çağındaki çocuklar çok yönlü olarak desteklenerek akademik ve kişisel yönden geliştirilmelidir. Bu noktada en önemli detaylardan biri kahvaltıdır.

Okul çağındaki çocuklar sağlıklı bir kahvaltı ile güne hazırlanmalıdır. Doğru ve sağlıklı bir kahvaltı ile çocuklar, akademik ve gelişim açısında sağlıklı adımlar atabileceklerdir.

KAHVALTI ÖNEMLİ

Çocukların derslerine odaklanabilmeleri ve gün boyunca aktivitelerinde başarı gösterebilmeleri için sağlık bir kahvaltıya ihtiyaç duyarlar.Çocuğunuzun akademik başarısında sosyal ilişkilerine kadar birçok konuya etki eden kahvaltı, gelişim açısından da çok önemlidir. Bu yüzden çocuklarınızın kahvaltı yapmasına dikkat etmeli ve sağlıklı besinlerle kahvaltı yapmasını sağlamalısınız.

İSTEKSİZ DAVRANIYORSA DİKKAT

Çocuğunuz kahvaltı yapma konusunda isteksizse ya da kahvaltı esnasında uyukluyorsa bu durumun önüne geçmeli ve çocuğunuzun kahvaltı yapmasını sağlamalısınız.Bunun için kahvaltıyı çocuğunuz uyanmadan önce hazırlamalı ve çocuğunuzu kahvaltı yapmaya özendirici aktiviteler yapmalısınız.

KAHVALTIDA OLMASI GEREKENLER

Okul çağındaki çocukların menüsünde süt, peynir, zeytin, yumurta gibi protein ve kalsiyum yönünden zengin besinler olmalıdır. Kahvaltıya ek olarak çocuklarınızın beslenme çantasına kuru meyveler, yoğurt ve tam tahıllı gıdalar koyarak çocuğunuzun sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlayabilirsiniz.

DÜZENLİ KAHVALTI ALIŞKANLIĞI ÖNEMLİ

Çocuklarınızın zihinsel gelişimi ve sosyal çevreye uyumu açısından düzenli kahvaltı yapma alışkanlığı kazanması gereklidir. Dengeli ve düzenli kahvaltı alışkanlığı ile çocuğunuzun biyolojik saati dengeli olacak, uyku ritmi düzene girecek ve dolayısıyla çocuğunuzun kişisel ve akademik gelişimine olumlu yansımalar olacaktır.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.