Oolong Çayı ile Sağlığınıza Kavuşun

Oolong Çayı ile Sağlığınıza Kavuşun

Kolesterolü dengelemek, zayıflamak, kan şekerini dengelemek ve daha birçok şey Oolong çayının asli görevleridir. Sağlığınıza kavuşmak için Oolong çayı içebilirsiniz.

OOLONG ÇAYI NEDİR?

Çin kültüründe geleneksel çaylardan biri olan Oolong çayı, son dönemlerde bütün dünyanın tanımaya başladığı içecek haline geldi. Egzama, kalp, kilo verme ve birçok konuda sağlığa faydalı olan Oolong çayını bu denli önemli yapan içeriğinde bulunan maddelerdir.

OOLONG ÇAYI FAYDALARI

Oolong çayında EGCG, tehaflavinler ve theanine vitaminleri, amino asitler, mineraller ve yararlı çay polifenol antioksidanları ve kafein bulunur. Bu özellikler onu popüler yapan nedenlerden başlıcalarıdır.

KALP SAĞLIĞI

Oolong çayı, içerdiği maddelerle kan akışını rahatlatır. Bu sayede kalp sağlığını iyileştirir.

KİLO KAYBI İÇİN

Oolong çayı vücut ağırlığı yönetimi ve kilo vermede önemli etkileri vardır. Kilo verme sürecinde olan kişiler metabolizmaları yavaşladığı için kilo vermekte zorlanırlar. Oolong çayı, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

DİYABETİ ÖNLÜYOR

Yalnızca yaşam tarzıyla ilgili olan tip 2 diyabet, genellikle sağlıklı beslenme düzeni ile sorun olmaktan çıkmaktadır. Beslenme düzenine Oolong çayı eklenerek tip 2 diyabetin önlenmesine belirli oranda yardımcı olur.

KANSER RİSKİ

Kanser oluşumunu engelleyici etkisi ile bilinen antioksidanlar, Oolong çayında bolca bulunmaktadır. Bu nedenle Oolong çayı, kanserle mücadelede önemli bir yardımcıdır.

EGZAMAYI AZALTIR

Rahatsız edici bir cilt hastalığı olan egzama, Oolong çayı ile belirli oranda engellenmektedir.

BEYİN FONKSİYONLARI

Oolong çayının kesin olarak ifade edilmese de Alzheimerhastalığını iyileştirmede katkısı vardır. Erken gelişim döneminde Oolong çayı içilerek Alzheimer hastalığına karşı direnç kazanmak mümkündür.

Oolong çayı, bu özelliklerine ilave olarak enflamasyonu azaltıyor ve kemik sağlığını destekliyor.

OOLONG ÇAYI HAZIRLANIŞI

Çeşitli Oolong çayı hazırlama yöntemleri vardır. Bunlardan biri:

Demliğin dibini kaplayacak miktarda Oolong bitkisi yerleştirin. Ayrı bir demlikte kaynattığınız suyu Oolong bitkisi olan demliğe yavaşça aktarın. Demleme süresi isteğe göre değişmektedir. Ne kadar beklerse o kadar yoğun olacaktır. Hazırladığınız karışımı süzdükten sonra içebilirsiniz.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.