Organik Sebze-Meyve Arayanlar Buraya! İstanbul

Organik Sebze-Meyve Arayanlar Buraya! İstanbul'un Organik Pazarları

Daha doğal ve organik yaşamak isteyenler için İstanbul gibi bir metropolde bulabileceğiniz organik pazarları derledik. İşte, doğal beslenmek isteyenlerin adresleri...

Güvenliğinden emin olduğumuz, çocuklarımıza verirken içimizin rahat ettiği toprak kokulu ürünler, artık herkesin özlem duyduğu şeyler. İşte, İstanbul'da doğal ürünler bulmak isteyenlere alternatifler...

KÜÇÜKÇEKMECE %100 EKOLOJİK PAZARI

İki sene önce kurulan ekolojik pazar, pazar günleri et ürünlerinden süt ürünlerine; meyve-sebzeden kozmetiğe kadar birçok organik yelpaze sunuyor.

KADIKÖY BELEDİYESİ ORGANİK PAZARI

Her çarşamba Kadıköy Özgürlük Parkı'nda kurulan bu pazar, organik ürün severlerin Anadolu yakasındaki favori mekanı. Bu pazarın birçok özelliği bulunuyor. Mesela, bu pazarda duymaya alıştığımız "gel abla gellll" bağırışları yasak. Bu nedenle nezih ve sakin bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. 2010'dan beri var olan bu pazarın bir diğer özelliği sertifikalı meyve ve sebze satışının olması. Sertifikalı meyve-sebze ise aldığınız ürünün tezgaha en erken 1 gün önce getirilmesi demek oluyor.

ŞİŞLİ FERİKÖY ORGANİK PAZARI

2006 yılında kurulan Feriköy pazarı, 800'den fazla çiftlik ürünü 200'den fazla sertifikalı ürünü ile oldukça meşhur. Her çarşamba günü metroya yakın bir konumda kuruluyor. Metroda Osmanbey durağında indikten sonra pangaltı çıkışından çıkıyor ve 10 dakika yürüyerek pazara ulaşıyorsunuz. Buğday Ekolojik Yaşama Destek Derneği ve Şişli Belediyesi'nin ortaklaşa kurduğu pazarda Türkiye'nin birçok yerinden gelen her türlü ürünü bulmanız kolay. Üstelik pazar günleri ayran ve gözleme de var.

SARIYER ORGANİK PAZARI

Sarıyer Belediyesi'nin iştiraki olan bu pazarın amacı, Sarıyer Köylerindeki üretimlerin organik severlerle buluşturularak ticaretin sağlanmasıdır. Üreticiden Tüketiciye mottosunu edinmiş bu pazar, her pazartesi günü Sarıyer Merkez'deki ilköğretim okulunun yanına kuruluyor.

BAKIRKÖY ORGANİK HALK PAZARI

Bir alışveriş merkezinin arkasındaki açık otoparka kurulan Bakırköy Organik Halk Pazarı, Cuma günleri sabah 10.00 ile akşam 20.00 arası açık. Genellikle kalabalık olan ve sabahları gidilmesi önerilen bu pazarda, yok yok. Kozmetikten gıdaya geniş bir yelpazesi olan pazarın ürünleri elbet de sertifikalı.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.