Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Hayatınızın büyük bir bölümünün geçtiği oturma odaları, en iyi şekilde dekore edilmesi gereken yerlerdir.

Oturma odasını dekore ederken birçok faktörü bir arada düşünmek gerekir Oturma odası, aile bireylerinin yaşam alanı olduğu gibi, zaman zaman misafirlere ve partilere de ev sahipliği yapabilir. O yüzden hayatınızı komple düşünerek oturma odanızı dekore etmelisiniz.

RENK PALETİNE KARAR VERMELİSİNİZ

Oturma odanızı vintage, modern ya da country, hangi tarz olursa olsun öncelikle renk paletini seçmelisiniz. Açık mavi, açık yeşil gibi rahatlatıcı renkleri tercih edeceğiniz oturma odanızda trend olan beyaz ve siyah gibi renkleri de kullanabilirsiniz. Renk kontrastı düşük bir oturma odası istiyorsanız bu durumda kahverengi, krem ve gri gibi renkler doğru tercih olacaktır. Duvarları gri olarak seçip mobilyalarda da ağırlıklı olarak beyazın hakim olduğu tasarımlara yönelebilirsiniz.

YARDIMCI EŞYALARA ÖNEM VERİN

Oturma odanızda dekorasyonu tamamlayacak olan yardımcı eşyalarla hem özel bir görünüme hem de işlevsel bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Oturma odasında klasik mobilyalar yerine dresuarlara ve şifonyerlere yer vererek farklı bir dizayn elde edebilirsiniz. Mumluk ve biblo gibi eşyalar da repertuvarınızda bulunabilir.

DUVARLARA RENK VERİN

Aydınlatmalar, koltuk takımları, aksesuarlar, her şey tamam, peki duvarlar? Duvarlar için özel tasarım hareketli duvar kağıtları ya da özel tablolar kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızla uyum içinde olacak her türlü seçim duvarlarınızı canlı gösterecektir.

KONFORU ÖNCELİĞE ALIN

Evin en çok kullanılan alanının oturma odası olduğu düşünüldüğünde, bu noktada konforun ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Oturma odalarının salondan biraz daha küçük bir alan olduğu düşünüldüğünde, daha az mobilya kullanılarak yapılacak dekor doğru olacaktır. Böylece kullanmak için daha fazla alan kalacaktır. Hantal görünümden uzak küçük oturma odası grupları, doğru seçim için size yol gösterecektir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler