Otuzlu Yaşlardaki Her Kadının İzlemesi Gereken 5 Film

Otuzlu Yaşlardaki Her Kadının İzlemesi Gereken 5 Film

Otuzlu yaşlardaysanız ve yeniden keşfetme, yeni rollere alışma, yol ayrımlarını kabullenme gibi değişimlere uyum sağlamakta zorlanıyorsanız, yaşadığınızı hisleri anlatan filmleri izlemek size iyi gelecektir.

Otuzlu yaşlarda olan kadınları ruh dünyalarını anlatan filmler, kadınlar için değişimi ve yeni rollere alışmayı kolaylaştırıyor.

1.CAROL / 2015

Todd Haynes'in yönetmenliğini yaptığı Sarah Paulson, Cate Blanchett ve Rooney Mara gibi oyuncuların rol aldığı film, 1950'lerin New York'undafarklı karakterde iki kadının toplumun baskıcı değerlerine karşı duruşlarını ve kimlik arayışlarını konu ediniyor. Dokunaklı bir sinema diliyle izleyiciyi etkileyen filmde Cate Blanchett başrolde etkileyici bir performans gösteriyor.

2.PERSONA / 1966

Ingmar Bergman'ın yönetmenliğini yaptığı Persona filminde Liv Ullmann, Bibi Anderson ve Margaretha Krook gibi oyuncular rol alıyor. Film, sessizliğe gömülen bir kadın ve ona yardım eden hemşirenin hikayesini konu ediniyor. Senaryosu ve öyküsü Bergman'a ait olan film, usta yönetmenin en önemli eserlerinden biridir.

3.BEFORE ÜÇLEMESİ / 1995-2003

Richard Linklater'in yönetmenliğini yaptığı filmde Ariane Labed, Ethan Hawke ve Julie Delpy gibi oyuncular rol aldı. "Before Sunrise" ile başlayan seri "Before Sunset" ve "Before Midnight" olarak devam etti. Uzun soluklu bir sinema keyfi için "Before" serisinin ardı ardına izleyebilirsiniz. Yolları kesişen bir kadın ve erkeğin hikayesinde kendi hayatından izler bulacaksınız.

4. THELMA VE LOUİSE / 1991

Ridley Scott'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Thelma ve Louise filminde Geena Davis, Susan Sarandon ve Harvey Keitel gibi oyuncular rol aldı. Sıkıcı hayattan ve erkeklerden bunalan iki kadının özgürlüğe doğru yola çıktıkları film, klasik filmlerden biri olarak sinema tarihine geçti.

5. KAYIP KIZ / 2014

David Fincher'in yönettiği Kayıp Kız filminde Neil Patrick Harris, Ben Affleck ve Rosamund Pike gibi oyuncular rol aldı. Kadın erkek ilişkileri ve medyanın etkisi gibi konuları ele alan filmde, sürükleyici anlatımı ile keyifle izleyeceğiniz bir film sizi bekliyor.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.