Parlak ve Yumuşak Saçların Sırrı Parlak ve Yumuşak Saçların Sırrı

Parlak ve Yumuşak Saçların Sırrı

Pahalı bakım ürünlerine ve lüks bakım merkezlerine gerek kalmadan evinizde pratik yöntemlerle parlak ve yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Her kadının hayali, yumuşak, parlak ve hacimli saçlar. Bunun çok emek ve zaman harcansa da istenen sonuç alınamayabiliyor. Evinizde yapacağınız basit uygulamalarla hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz.

DOĞRU SAÇ KREMİ VE ŞAMPUAN SEÇİMİ

Saçlarla ilgili yaşanan sorunların birçoğunun temel nedeni yanlış ürün seçimidir. Öncelikle saç analizi yaptırın. Saçınızın, yağlı mı yoksa kuru mu olduğunu analiz ile belirlemelisiniz. Dermatoloğa danışarak saçınız için en doğru ürünü belirledikten sonra saç bakımı için diğer adımları atabilirsiniz.

DOĞAL YAĞLARI TERCİH EDİN

Kuru saçlar için doğal yağlar etkili çözüm araçlarıdır. Jojoba yağı, tatlı badem yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlarla saçlarınızdaki kırık ve sertleşmelerin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızı parlatan doğal yağları, haftada bir defa uygulanmak yeterlidir.

SAÇINIZI UYGULADIĞINIZ ISI

Maşa, fön makinesi gibi şekillendirici ürünlerle saçınıza belirli oranda ısı veriyorsunuz. Bu uygulamaları yaparken dikkatli olmalısınız. Fön makinesi saçınızda yaklaşık 20 cm uzakta tutmalısınız. Bu daha sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlar.

UV IŞINLARINDAN KORUYAN ÜRÜNLER

Cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruduğunuz gibi saçları da korumalısınız. UV filtresi içeren saç şekillendirici ürünlerle güneşin zararlı etkisinden korunabilirsiniz.

SAÇLARI HER GÜN ŞAMPUANLAMAK

Saçınızı her gün şampuanlarsanız saçlarınız kuru ve yıpranmış bir hale gelecektir. Saçınızda bazen sadece saç kremi kullanabilir bazen de sadece su ile saçınızı açabilirsiniz. Hacim verici spreyleri de uzun süre kullanırsanız saçınızı kurutucu etki yapacağını unutmayın.

ARGAN YAĞI ETKİSİ

Saçlarınızı yağlı göstermeden parlak görünüm kazandıran argan yağı, hayalinizdeki saçlara bir adım daha yaklaşmanızı sağlıyor. Argan yağını düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızı ağırlaştırmadığı için duştan sonra dipten uca kullanılabilir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler