Partnerinizin mutsuz olduğunu gösteren sinyaller

Partnerinizin mutsuz olduğunu gösteren sinyaller

İlişkinizde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissediyorsanız, partnerinizin davranışlarına daha dikkatli bakmalısınız. Belki de partneriniz ilişkinin devamı için sizin kadar istekli değildir.

Partnerinizin davranışlarına bakarak onun mutlu olup olmadığını, ilişkinizin normal şekilde devam edip etmeyeceğini anlayabilirsiniz.

BİRLİKTE GEÇİRDİĞİNİZ VAKİTLER AZALIYOR MU?

İlişkinizde ortak geçirdiğiniz süreler kısalıyorsa bu bir sorunun işareti olabilir. Belirli sürelerde kısalma olması normaldir ancak beraber zaman geçirme periyotlarının hızla azalması duruma müdahale etmeniz gerektiğinin işaretidir.

PARTNERİNİZ DETAYLARDA BOĞULMAYA MI BAŞLADI?

Partnerinizin gereksiz durumlarda bili kılı kırk yararcasına titiz davranması, ilişkide mutsuz olduğunu gösterir. Kendi hayatında ya da ilişkinizde yaşadığı sorunları bu şekilde yansıtmaya çalışıyor olabilir. Sorunu erken tespit edip müdahale etmeniz ilişkinizin sağlıklı bir zemine gelmesini sağlayacaktır.

KAVGALARINIZ SIKLAŞTI MI?

Partnerinizle yaşadığınızı kavgalar sıklaştı mı? Ya da gereksiz nedenlere kavgalar çıkmaya mı başladı? Bu davranışlar, partnerinizin ilişkinizde mutsuz olduğunu gösteren işaretlerdendir.

ANİDEN UZAKLAŞIYOR MU?

Partnerinizin ilişkide mutsuz olduğunu gösteren bir işaret de aniden uzaklaşmalar göstermesidir. Bu durumun nedeni siz ya da başkası olabilir. O yüzden müdahale ederek problemi ortadan kaldırmalısınız.

PARTNERİNİZİN ÖFKE KONTROLÜ ZAYIFLADI MI?

Partnerinizin sabır konusunda önceki dönemlere göre zayıflaması, ilişkinizde mutlu olmadığını gösteren bir işarettir. Mutsuz ilişkilerde yaygın olan bu durum, insanların bastırdığı öfkenin patlamasıdır.

SESSİZLİK Mİ AĞIR BASIYOR?

Partnerinizle yaptığınız tartışmalar aslında bir şekilde onunla iletişim kurmanızı sağlar. Ancak partneriniz sizinle iletişim kurmak yerine sessizliğe gömülüyorsa ilişkiniz onun için yeteri kadar değerli değil demektir.

İLETİŞİMİNİZ ZAYIFLADI MI?

Partnerinizin zaman zaman sizinle iletişimi kesmesi kısa süreli olmak şartıyla normal karşılanabilir. Ancak bu durumun uzun sürmesi, günler boyu sessiz kalması duruma acilen müdahale etmenizi gerektiren bir durumdur.

Önerilen Haberler