Patlıcanın sapını sakın çöpe atmayın!

Patlıcanın sapını sakın çöpe atmayın!

Yemek hazırlarken patlıcanların sapını direkt çöpe atıyorsunuz değil mi? Patlıcan sapının faydalarını öğrendikten sonra artık onları çöpe atmayacak, özenle buzdolabında saklayacaksınız.

Hemoroid hastalığından göz hastalıklarına, demir eksikliğinden cilt sorunlarına kadar birçok hastalığa iyi gelen patlıcan sapı adeta bir şifa deposudur. İşte patlıcan saplarını çöpe atmamanız için geçerli nedenler.

HEMEROİT TEDAVİSİNDE YARDIMCI

Patlıcan sapı hemoroid tedavisinde tıbbi sürece destek olarak tercih edilir. Patlıcan sapı suyu bu süreci daha rahat ve daha hızlı geçirmeyi sağlar.

GÖZLERE FAYDALI

Patlıcan sapında bulunan vitaminler göz sinirleri hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Böylece göz kaybı gibi sorunları önüne geçilmesine yardım eder.

CİLT DOSTU

Düzenli patlıcan sapı suyu tüketimi ile parlak ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

DEMİR ZENGİNİ

Kansızlık sorunu yaşayanların sorununun çözümüne yardım eden patlıcan sapı, yüksek demir içeriği ile kansızlığa neden oluyor.

SİNDİRİME YARDIM EDİYOR

Yağ oranı çok düşük olan patlıcan sapı, kür olarak uygulandığında reflü, kabızlık, ülser ve gastrit gibi rahatsızlıkların tedavisine yardım ediyor.

PATLICAN SAPI SUYU TARİFİ

Gerekli malzemeler: 10 adet patlıcan sapı, 10 bardak içme suyu

Hazırlanışı: Patlıcanların sapını ayırıp temizleyin. Suyu tencereye alın ve patlıcan saplarını suya alıp tencerenin kapağını kapatın. Yarım saat kaynatıp tencerenin altını kapatın. Patlıcan sapı suyunu 5 gün boyunca sabah akşam aç karna içebilirsiniz.

Önerilen Haberler