Pazar Günü Geç Kalkanlar Nasıl Beslenmeli?

Pazar Günü Geç Kalkanlar Nasıl Beslenmeli?

Pazar günleri geç kalkanlardan mısınız? Kahvaltı mı yapmalıyım yoksa öğle yemeği mi yemeliyim diyenlerden misiniz? Sağlıklı bir yemek öğünü için uzmanlar pazar gününe özel beslenme önerilerinde bulunuyorlar.

Pazar günleri şöyle kallavi bir kahvaltı yapmak isteriz. Ancak aynı zamanda da geç saatlere kadar uyumak da. Peki, geç saatlerde uyuyup ağır bir kahvaltı yapmak ne kadar sağlıklı? Uzmanlar bu konuda daha hafif öğünler önermektedirler. Diyetisyenlere sıklıkla sorulan sorular arasında yer alan "Pazar günü geç kalkıyorum nasıl beslenmeliyim?" sorusunun cevabını sizin için hazırladık. Daha sağlıklı ve hazımsızlık yapmayacak bir pazar günü için beslenme programı...

Öğle yemeğini mi geçiştirmeliyim kahvaltıyı mı?

Uyandıktan sonraki 1 saat içinde kahvaltı yapılabilir. Eğer kahvaltıyı geç yaptıysanız öğle yemeğini atlayabilirsiniz. 2 ara öğünün ardından akşam yemeğine geçiş yapabilirsiniz. Eğer kahvaltı yapma saatiniz 1-2 arasını buluyorsa hatta daha geç saatlere kalıyorsa gün içinde tek ara öğün yeterli olacaktır. Geç kahvaltıların en önemli ürünleri ise yumurta, peynir gibi protein içeren gıdalar olmalıdır. Eğer geç kahvaltılarınızda reçel, bal gibi tatlı ürünler tükettiyseniz sonrasında meyve yememelisiniz.

Önerilen Haberler