Penceresiz Odalar Nasıl Dekore Edilir?

Penceresiz Odalar Nasıl Dekore Edilir?

Penceresiz odalarınızı, küçük dekorasyon yöntemleriyle çok şık ve işlevsel hale getirebilirsiniz.

SAHTE PENCERE

Duvarlardan birine büyükçe bir ayna takın. Aynanın etrafına perdeler asın. Işığı maksimum oranda artıracak olan ayna, odanızda bir pencere işlevi görecek.

DOĞRU DEKORASYON

Penceresiz odanızda yapacağınız küçük dekorasyon hamleleri, odanızın büyük kusurunu örtecektir. Odanızda mutlaka bir aynaya yer verin. Gösterişten uzak ve açık renk mobilyalar, odanızda tercih edeceğiniz doğru eşya seçimleri olacaktır.

AÇIK TONLARI SEÇİN

Penceresiz odaların dekorasyonunda açık tonda mobilyalar seçilmelidir. Aydınlık ve ferah bir ortam için açık tonlar önemli bir detaydır. Çok koyu tonlar seçerseniz ortam kasvetli bir hale gelecektir.

METALİK EŞYALAR

Işığı yansıtmada ayna gibi işlev gören metalik eşyalar, penceresiz odanızı doğru şekilde dekore etmenizi sağlar. Metalik şamdan ve vazo tercihleri ile odanızda geniş ve aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz.

ÇOKLU AYNA

Penceresiz odalarda birden fazla ayna kullanmak derinlik hissi kazandırır. Aynayı sadece duvarlarda değil mobilyalarda da kullanabilirsiniz. Işığı yansıtacak farklı noktalardaki aynalar, odayı geniş ve derin gösterecektir.

DOĞRU AMPUL SEÇİMİ

Penceresiz odalarda ampul seçimine dikkat edilmelidir. Gün ışığına en yakın ampulü seçmelisiniz. Bu ampuller sarı ampullere daha açık tonda ışık kaynaklarıdır.

DOĞRU AYDINLATMA

Penceresi olmayan odalar genellikle karanlıktır. Bu nedenle ışığı yeterince ve eşit şekilde dağıttığınızdan emin olmalısınız. Bunun için spot lambalar tercih edebilirsiniz. Işık odaya eşik şekilde dağıldığında odanız daha aydınlık şekilde görünecektir.

Önerilen Haberler