Pırıl Pırıl Camlar için Tavsiyeler Pırıl Pırıl Camlar için Tavsiyeler

Pırıl Pırıl Camlar için Tavsiyeler

Temizliğin en zor aşamalarından biri olan camları pratik yöntemlerle kolayca parlatabilirsiniz.

CAM TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI

Bulaşık deterjanı ve sirke: Camların parlamasını sağlamak ve camdaki lekeleri tamamen gidermek için temizlik suyuna sirke ve bulaşık deterjanı eklemek etkili bir çözüm olacaktır.Ayrıca temizlik sonrasında yüzeyde toz ve iz kalmaması için mikrofiber bez kullanmak gerekir.

Eldiven: Cam silerken camda parmak izi kalmaması gerekir. Bunun için cam temizliği yaparken bulaşık eldiveni kullanmak gerekir. Camı gazete kağıdı ile kurularken de parmak izinin geçmesini engellemek için eldiven kullanmak gereklidir.

Sıra ve yön: Cam temizliğinde iç ve dış temizlik sıra ile yapılır. Önce dış yüzey sonra iç yüzey temizlenir. Ayrıca temizlik yapılırken bez yukarıdan aşağı doğru hareketlerle yapılmalıdır Böylece kir dağılmayacaktır.

Kurulama: Temizlik sonrası kurulama için en uygun materyal gazete kağıdıdır. Ancak gazete kağıdı seçiminde renkli olan değil siyah beyaz gazete kağıdı seçilmelidir.

Güneş ışığı: Cam temizliği, cama güneş ışığının direk olarak gelmediği anlarda yapılmalıdır. Güneş ışığının yoğun olarak geldiği anda cam temizlenirse hem camdaki lekeleri görmek zor olacak hem de camda lekeler kalacaktır.

AYNA TEMİZLİĞİ

Ayna temizliği yapılırken önce sprey ayna yüzeyine sıkılır. Beklemeden ayna yüzeyi toz bırakmayan bez ile silinir. Sprey sıvısı olarak su ve elma sirkesi karışımı kullanılabilir. Aynayı kurularken siyah beyaz gazete kağıdı kullanılmalıdır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler