Pirinç Suyu ile Cildinizi Beyazlatabilirsiniz Pirinç Suyu ile Cildinizi Beyazlatabilirsiniz

Pirinç Suyu ile Cildinizi Beyazlatabilirsiniz

Doğal yöntemlerle cildini beyazlatmak isteyenler için çözüm olan pirinç suyu, cilt için çok faydalıdır.

KREM YERİNE KULLANABİLİRSİNİZ

Ten renginizi beyazlatmak istiyorsanız, krem yerine doğal bir çözüm yolu olan pirinç suyunu tercih edebilirsiniz. Sadece beyazlatıcı olarak değil aynı zamanda cilt lekelerini giderici olarak da kullanılabilen pirinç suyu, cilt bakım rutinlerinize ekleyebileceğiniz özel bir uygulamadır.

CİLDİNİZ BEYAZLAŞACAK

Pirinç, suyla temas ettiği anda fitik asit üretmektedir. Bu madde, ciltte peeling işlevi üstlenerek ölü derinin atılmasını ve cildin beyazlaşmasını sağlar. Cilt lekeleri için üretilen kremlerde de fitik asit kullanılmaktadır.

CİLDİ YUMUŞATIR

Cilt gözeneklerini açan pirinç suyunun, temizleyici ve yumuşatıcı etkisi vardır. Cildin bakterilerden arınmasını,kırışıklıkların azalmasını ve cildin parlak bir yapıya kavuşmasını sağlar.

SİYAH NOKTA VE SİVİLCELER

Siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyici etkisi bulunan pirinç suyu, içeriğinde bulunan aminobenzoik asit, allantoin, ferulik asit gibi maddelerle iyi bir güneş kremi vazifesi de görmektedir. Güneş yanıklarını azaltan allanotin, aynı zamanda cildin onarılmasını sağlar.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler