Plaj Makyaj Trendi Işıltılı Olacak

Plaj Makyaj Trendi Işıltılı Olacak

İlkbahar yaz makyaj trendlerinde doğal bir makyaj ve ışıltılı ten ön plana çıkıyor.Inglot Türkiye Mağaza ve Eğitim Koordinatörü Sinem Danabaş, bahar ve yaz dönemi makyajında; gözlerde her rengin görüleceğini, dudaklarda ise kırmızı ve kiremit tonlarının sade ten makyajıyla kontrast yaratacağını vurguluyor. 

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte sezonun saç, kıyafet ve makyaj trendleri belli oldu. Inglot Türkiye Mağaza ve Eğitim Koordinatörü Sinem Danabaş, bahar ve yaz makyajına bol ışıltının ve doğallığın hakim olacağını söylüyor. Danabaş, "Bu sezonda 'No makeup' makyajı bizi yalnız bırakmıyor. Mermer gibi düz, pürüzsüz, ıslak yansımalı, hafif kontörlü ten odaklı makyajlar neredeyse gece makyajlarında bile vazgeçilmez hale geliyor" dedi.

Bol ışıltının ve simlerin hala popülerliğini koruduğunu söyleyen Danabaş, gece makyajına biraz parlaklık katarak hem sade hem de özel bir görünüme geçileceğini söyledi: "Göz kapaklarınıza uygulayacağız parıltılı farlar, tırnaklarınızda kullanacağız ışıltılı ojeler ve yoğun rujunuzun üzerine süreceğiz bir parlatıcıyla gece makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Simler haricinde minik taşlar da makyajlarda kullanılır hale geldi."

Danabaş'ın verdiği bilgiye göre gözlerde her rengi görmek mümkün olurken, son dönemin gözde renklerinden kırmızı ve turuncunun yanı sıra lila, mavi ve yeşilin tonları ön plana çıkacak. Gözlerde kullanılan çizgiler biraz daha kalın, belirgin hale gelecek. Grafik eyeliner'ın çeşitli renklerinin yanı sıra tek bir renk far ve bol maskara, gözlerde kolay uygulama sağlayacak.

Parıltılı plaj makyajı 

Önceden sadece gece makyajında kullanılan ışıltıların artık günlük makyajda da sıklıkla kullanıldığını söyleyen Danabaş, "Yaklaşan yaz aylarıyla birlikte plaj modasını da konuşmaya başlayacağız. Plaj makyajında da doğal ve sade görünmenin yolu parıltılardan geçiyor. Plaja giderken, dudaklarınızın nem ihtiyacını karşılayacak parlatıcıları tercih edebilirsiniz.  Işıltılı bir göz kalemini üst kirpiklerinizin üzerine uygulayarak bakışlarınızda parıltı sağlayabilirsiniz." dedi. 

Cesur dudaklar 

İlkbahar- yaz sezonunda dudaklarda özellikle kırmızı, narçiçeği, kiremit tonlarının ön planda olacağını da belirten Sinem Danabaş, "Tertemiz bir ten makyajı üzerine kontrast yaratacak kırmızı ve kiremit tonları özellikle göz makyajı yapmak istemeyenler için alternatif olacak. Tabi ki ışıltılar bizi dudak makyajında da yalnız bırakmıyor. Metalik yansımalar ve ıslak bitişli dudak makyajları tamamen mat bitişlerin önüne geçecek." dedi.

Inglot Body Sparkles Fiyatı: 60 TL

Inglot Glow Out Intense Fiyatı: 90 TL

Inglot Glow Out Soft Fiyatı: 110 TL

Inglot Amc Pure Pigment Eyeshadow Fiyatı: 60 TL

Inglot Nail Enamel Fiyatı: 30 TL

Inglot O2M Breathable Nail Enamel Fiyatı: 55 TL

Inglot Amc Gel Eyeliner Fiyatı: 65 TL

Inglot Amc Face And Body İlluminator Fiyatı: 70 TL

Önerilen Haberler