Plank ile Yaza Hazırlık

Plank ile Yaza Hazırlık

Bahar geldiğine göre artık spora başlayabilirsiniz. Çünkü enerjik ve sıcak bir yaz sizi bekliyor.

Yaza forma ve enerjik şekilde girmek istiyorsanız plank tam size göre. Plank ile karın kaslarınız çalışacak, dengeyi ve gücü elde edeceksiniz.

KLASİK PLANK

Klasik plank yapmak için önce normal şınav çekme pozisyonu alın. Ön kolun ve ayak serçe parmaklarınızın yere temas ettiğinden emin olun. Bacaklarınızın omuz genişliğinde olmalı. Kalçalar da yukarıda olmalı. Bir müddet bu pozisyonda bekleyin. Her gün bekleme süresini artırmaya çalışarak plank yapmaya devam edin.

ELLER ÜZERİNDE PLANK

Ayak parmak uçlarınız yere temas edecek. Ancak dirsekleriniz değil elleriniz yere temas etmeli. Vücudunuzun düz bir hat halinde olmasına vekollarınızın omuzla aynı hizada olmasını sağlayın.Bu pozisyonda 1-2 dakika beklemeniz yeterlidir. Yeni başlayanlar için bu süre 15 saniyedir. Her gün bu süreyi artırarak geliştirin.

YAN PLANK

Klasik plank pozisyonu alıp yavaşça bir kolunuz üzerinde dönerek yan dönün. Harekete başlamadan önce vücudunuzun dengede olduğundan emin olun. Sonra başlangıç plank pozisyonuna geçin ve diğer yöne dönerek aynı hareketi yapın. Kalçanızın çalıştığını hissedeceksiniz.

BACAKLARINIZ VE KOLLARINIZ ÇALIŞSIN

Ellerinizin üzerinde plank pozisyonu alın. Sağ ayağınızı ve sol kolunuzu havaya kaldırıp indirin. Sonra aynı hareketi bir el ve ayağınızla yapın. Her hareketi 5 defa tekrarlayarak diğer kol ve ayağa geçin.

PLANK JUMP

Klasik plank pozisyonudayken kol omuz dengesi bozulmadan bacaklarınızı yana doğru açıp kapatın. Enerjinin vücuda yayıldığını hissedeceksiniz.

Önerilen Haberler