Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz bir görüntü için yaptığınız porselen makyajınızı, doğru yöntem ve tekniklerle kusursuz hale getirebilirsiniz.

Son dönemde trend haline gelen porselen makyaj nedir, nasıl yapılır? Porselen makyajın incelikleri ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

PORSELEN MAKYAJ NEDİR?

Porselen makyaj, yüzünde aşırı derecede akne olan kişilere ve kamera karşısına geçen kişilere uygulanmaktadır. Zahmetli ve zor bir uygulama olan porselen makyaj, yüzde pürüzsüz ve doğal bir görünüm elde etmeyi sağlar.

PORSELEN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Porselen makyaja başlamadan önce tüyleri alın ve kaşları şekillendirin. Ayrıca makyaj öncesi peeling yaparak ciltteki ölü derilerden kurtulun. Bu işlemlerden sonra cildinizi derinlemesine temizleyin. Sonra cildinizi nemlendirin. Makyaj bazı sürerek gözeneklerin küçülmesini sağlayın. Makyaj bazı sürerek aynı zamanda pürüzleri de düzeltmiş olacaksınız.

Cilde fondöten uygulamasından sonra kapatıcılarla gözaltı morluklarını kapatın. Ciltte gölge düşen bölgelere kapatıcı uygulayarak cildin aydınlık görünmesini sağlayın.

Fondöten uygulamasından sonrapudra uygulamasına geçin. Porselen makyaj uygulamasında kullanılacak pudranın ışıltısız ve mat olması gerekir. Pudrayı boyun ve dekolte bölgesine kadar uygulayın.

Göz makyajı öncesinde göz farı bazı kullanın. Göz farı bazı uygulamak, göz kapaklarına süreceğiniz farı daha kalıcı yapacaktır. Doğal görünümlü takma kirpiklerle uzun ve dolgun kirpikler elde edin. Takma kirpiklere siyah maskara sürerek bu aşamayı tamamlayın.

Doğal tonlarda allık seçin ve hafif şekilde uygulayın. Porselen makyajda dudaklara ve gözlere dikkat çekilmesi istendiği için bunu yapmalısınız.

Porselen makyajda eğer göz makyajınızı koyu yaptıysanız rujunuzu açık tonda, eğer göz makyajınızı açık tonda yaptıysanız rujunuzu koyu tonda seçmelisiniz. Sabitleyici sprey ile porselen makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

PORSELEN MAKYAJ BOZULUR MU?

Porselen makyaj 42 saat boyunca devam eder. Terlemeden etkilenmeyen porselen makyaj, bu süre boyunca sudan da etkilenmez.

Önerilen Haberler