Pürüzsüz ve Yumuşak Eller İçin Doğal Bakım Yöntemleri

Pürüzsüz ve Yumuşak Eller İçin Doğal Bakım Yöntemleri

Ellerinizin güzel görünmesi en az cildiniz ve saçınız kadar önemli… Günlük hayattaki birçok dış etkenle kuruyarak çatlayan ve yıpranan ellerinizin de bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Mevsimsel değişimler, temizlik ürünleri gibi etkenlerden zarar gören ellerimizin bir de çalışma saatleri esnasında yıpranıp yorgun düştüğünü varsayarak, el bakımının en az saç ve cilt bakımımız kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Çoğu kez ihmal ettiğiniz ellerinizin daha yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için sizin için hazırladığımız bu nemlendirme ve doğal el bakım yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Bal Maskesi

Pürüzsüz ve yumuşacık ellere sahip olmak için limon suyu, bal ve karbonatla yapabileceğiniz maskeyi uygulayabilirsiniz.

3 çay kaşığı limon suyunu 1'er yemek kaşığı bal ve karbonatla karıştırın. Karışım krem kıvamına geldikten sonra ellerinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra ellerinizi ılık suyla durulayın. Tamamen doğal ve ev yapımı olan bu maskeyle mükemmel ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını ellerinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Yarım bardak Hindistan cevizi yağını ya bir miktar deniz tuzu ile karıştırın. Bu karışımı ellerinize uygulayarak 1 dakika bekletin. Ellerinizi duruladıktan sonra havlu yardımıyla kurulayın.

Toz Şeker- Zeytin Yağı Mucizesi

Yumuşacık eller için toz şekerin peeling etkisinden faydalanabilirsiniz. Yarım yemek kaşığı toz şekeri 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile bir kapta karıştırın. Ellerinize ve parmaklarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra yarım dakika bekletip ellerinizi suyla iyice durulayın.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.