Renkli Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Renkli Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Göz renginizle hangi tonların daha güzel ve uyumlu olduğunu bilmeniz, etkileyici ve hoş görünmenizi sağlarken, güzelliğinizi ortaya çıkaracak.

İşte göz renginize göre makyaj önerileri…

Yeşil Göz İçin Far

Eğer gözleriniz yeşil, cildiniz açık tondaysa soft ve açık pembe tonlu farlarla gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Buğday tenliler mürdüm rengi far kullanabilirler. Fakat kızıl tonlar gözlerinizi tamamen ortaya çıkarmak için en ideali.

Eyeliner ve Göz Kalemi

Bakışlarınızın boğuk olmasını istemiyorsanız eyeliner ve göz kaleminizi siyah tercih etmekten kaçınmalısınız. Bunun yerine bordo ve tonlarıyla gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Yumuşak bir görüntü arzularsanız toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Mavi Gözler İçin Far

Etkileyici bir derinliğe sahip mavi gözler, turuncu ve bronz gibi zıt renklerle tamamlansa da turuncu kullanmak her zaman kullanışlı olamayacaktır. Böyle durumlarda gözlerinizi ortaya en net çıkaracak olan gri tonlara yönelebilirsiniz. Bej, mor, siyah da mavi göz için önerilen farlar arasında.

Eyeliner ve Göz Kalemi

Mavi gözler için başka bir makyaj önerisi de koyu kahverengi bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Eğer siyah kalem kullanmayı tercih ederseniz, gözlerinizin rengini daha fazla ortaya çıkarmak için buna biraz bronz ya da kahverengi eklemeyi unutmayın.

Ela Gözler İçin Far

Ela gözlülere sahip olanların göz renkleri değişken olduğu için makyajlarını yaparken kullandıkları tonlar daha önemli. Bu gözlere sahip olanlar için en iyi tonlar: mavi, yeşil, gri ve mor gibi renkler. Bu gözlere en yakışan göz makyajı tonlarından biri de lacivert. Lacivert, gözlerinize derinlik kazandırır. Altın ve bronz tonlarını kullanırsanız gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü göreceksiniz.

Eyeliner ve Göz Kalemi

Ela göze sahip olan bayanlar gözleri için lacivert renk kalemi seçmelisiniz. Bu renk ela rengi ile tezat bir uyum oluşturacağı için gözlerin daha derin görünmesini ve bayanların daha anlamlı bakmasını sağlayacak. Göz renginizi ortaya çıkarmak için kahverengi göz kalemi çok işinize yarayacağını atlamayın. Yalnız kullanacağınız kahverengi kalemin koyu tonlarda olmasına dikkat edin.

Kaynak:Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.