Rota Sanat Yarışması

Rota Sanat Yarışması'na Başvurular Başladı

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat’ın organize ettiği ROTA Sanat Yarışması başvuruları 20 Nisan’da başladı.İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat'ın organize ettiği ROTA Sanat Yarışması başvuruları 20 Nisan'da başladı.

Genç nesillerde sanat ve kariyer kavramını pekiştirmek, genç sanatçı adaylarına profesyonel ilişkiler ve sergi deneyimi kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini ve Yükseköğretim Kurumuna bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, Sosyal Bilimler Enstitüsü altında bulunan sanat programlarında öğrenim gören yüksek lisans, sanatta yeterlilik ve doktora düzeyindeki öğrenciler katılabilecek.

Yarışmada içerik ve disiplin konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamakla beraber, özgün ve daha önce sergilenmemiş eserler ile başvuru yapılabilecek.

13 Ağustos'ta başvuruların sonlanacağı yarışmada, başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan sanatçıların eserleri Ekim ayı itibari ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Çağdaş Sanat Galerisi Plato Sanat'ta sergilenecek. Ayrıca, başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan genç sanatçılara, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla alanında uzman eğitmenler ve profesyoneller tarafından "Sanat ve Kariyer Eğitimi" verilecek. KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Önerilen Haberler