Rotamız Şelaleler

Rotamız Şelaleler

Tatil seçeneklerine alternatif rotalar belirlemek istiyorsanız şelale konseptini tercih edebilirsiniz. Türkiye'nin en güzel şelaleleri ile farklı bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.

Her mevsim ayrı bir güzellik sunan şelaleler özellikle yaz döneminde huzur verici ve dinlendirici alanlara dönüşüyor. Fotoğraf sanatçılarının uğrak noktaları olan şelaleler sizin için de yeni tatil rotası olacak.

KAPUZBAŞI ŞELALESİ / KAYSERİ

Kayseri'de bulunan Kapuzbaşı şelalesi, Aladağlar Milli parkı sınırları içinde yer alıyor. Dünyanın en yüksek 2. şelalesi olma unvanına sahip Kapuzbaşı şelalesinin etkileyici görüntüsü ile unutulmaz anlar yaşarken Aladağlar treaking parkurunda stres atabilirsiniz.

ERFELEK ŞELALELERİ / SİNOP

Sinop'un Erfelek ilçesinde bulunan Erfelek şelaleleri, kendinizi bir bilim kurgu filminin içindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak. 28 şelaleden oluşan yapı, tabiat parkı ilan edilmiştir. parkta bulunan parkur ve sosyal alanlarla özel bir tatil yapabilirsiniz.

MURADİYE ŞELALESİ / VAN

Özellikle kış manzaraları ile hafızalara kazınan Muradiye şelalesi, ilkbahar ve yaz aylarında da özel manzaralar oluşturuyor. Şeytan köprüsü ve özel doğası ile ilgi çekici bir doğal alan olan Muradiye şelalesi görülmeye değer şelalelerdendir.

TOMARA ŞELALESİ / GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde bulunan Tomara şelalesi, yatay yapısı ile farklı bir şelale izlenimi veriyor. Rafting meraklılarının da gözdesi olan şelale, farklı bir şelale rotası olarak dikkat çekiyor.

GELİNTÜLÜ ŞELALESİ / AYDER YAYLASI

Yeşilin en güzel tonlarını bulacağınız Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi ile muazzam manzaralar sunuyor. Kaçkarların yemyeşil dağlarını ikiye bölmüş gibi duran şelale tıpkı ismi gibi beyez köpüklerle yükseklerden aşağı salınıyor.

SÜTÜVEN ŞELALESİ / KAZ DAĞI

Hem ülkemizin hem de dünyanın en önemli oksijen depolarından olan Kaz Dağı Milli Parkı, Sütüven şelalesi ile büyüleyici güzellikler sunuyor. Köpürerek dökülen suların verdiği serinlik sıcak yaz günlerinde terapi etkisi oluşturuyor. Sütüven şelalesi civarında bulunan Hasanboğuldu göleti de bu rotada uğrayabileceğiniz bir diğer noktadır.

MANAVGAT ŞELALESİ / ANTALYA

Aşk filmlerinin en özel sahnelerine ev sahipliği yapan Manavgat şelalesi, ismini sınırları içerisinde bulunduğu ilçeden alıyor. Antalya il merkezine 80 km mesafede bulunan Manavgat şelalesi, etrafında bulunan sosyal alanlarda konforlu bir tatil alternatifi oluşturuyor.

SUDÜŞEN ŞELALESİ / YALOVA

Dinlendirici ortamı ve özel manzarası ile ziyaretçileri kendisine çeken Sudüşen şelalesi, göleti ile aynı zamanda yüzme keyfi de yaşatıyor. Termal bölgelere yakın olan şelale, yürüyüş sporu, termal tatil ve şelale gezisi üçgeninde özel bir tatil alternatifine dönüşüyor.

KURŞUNLU ŞELALESİ / ANTALYA

Şelaleler bakımından çok zengin olan Antalya, Kurşunlu şelalesi ile özel bir rota daha sunuyor. Zengin florası ve özel manzarası ile fotoğraf makinesini elinizden bırakamayacağınız şelalede çok sayıda bitki türü bulunuyor.

DÜDEN ŞELALESİ / ANTALYA

Antalya'nın simgelerinden olan Düden şelalesi, il merkezine 10 km mesafede bulunuyor. Kolay ulaşıma sahip olan Düden şelalesi, sularının arkasına gizlediği mağara ve özel manzarası ile ziyaretçileri kendisine çekiyor.

Önerilen Haberler