Rüyalarınız Sağlık Durumunuz Hakkında Bilgi Veriyor

Rüyalarınız Sağlık Durumunuz Hakkında Bilgi Veriyor

Size anlamsız gibi gelen rüyaların, sağlığınız için çok anlamlı şeyler ifade ettiğini biliyor muydunuz?

Rüyanızda bazen hiç sebepsiz yere yıllardır görmediğinizi arkadaşınızı, uçurumdan düştüğünüzü ya da bilmediğiniz yerlerde olduğunuz görürsünüz. Bu rüyaları hatırlama oranı, kurgusu ve içeriği, sağlığınız hakkında bilgiler veriyor.

KABUSLAR

Kabuslar, uyku apnesi ve kalp rahatsızlığı gibi sorunların belirtisi işaretçisi olabilir. Kabus görmenin altında yatan neden kalp ritmi bozukluğu ve solunum rahatsızlıkları da olabilir.

BİRDEN FAZLA RÜYA GÖRMEK

Gece boyunca birçok rüya görülür ve bunlardan çok azı hatırlanır. Ancak siz her rüyadan sonra uyanıyor ve her rüyayı hatırlıyorsanız, bu durum depresyon ve anksiyete bozukluğu gibi sorunların göstergesi olabilir.

MUTLU RÜYALAR

Mutlu rüyalar görüyorsanız bir sorun yok demektir. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve sağlıklı beslenmenin bir parçası olan mutlu rüyalar, işlerin yolunda olduğunun işaretçisidir.

GEBELİK RÜYALARI

Hamilelik döneminde sık ve korkunç içerikli rüyalar görülür. Bu, değişen hormon dengesinden dolayıdır ve durum normaldir.

ÇOK NET HATIRLANAN RÜYALAR

Uyandığınızda gördüğünüz rüyayı çok net bir şekilde hatırlıyorsanız bu durum, huzursuz bacak sendromu, uykuda konuşma, bacak hareketleri ve uykuda pozisyon değiştirme zorluğu gibi sorunların göstergesi olabilir. Çok net görülen rüyalar vitamin eksikliğinin de göstergesi olabilir.

ERKEN UYANDIRAN RÜYALAR

Normal uyanma saatinden önce uyanıyorsanız bu durum depresyon ve anksiyete bozukluğu göstergesi olabilir.

Önerilen Haberler