Sabah Sporunu Hayatınıza Katmak İster misiniz? Sabah Sporunu Hayatınıza Katmak İster misiniz?

Sabah Sporunu Hayatınıza Katmak İster misiniz?

Kilolara ve düzensiz yaşam tarzına "dur" demenin vaktini geldiğini düşünüyorsanız, sabah sporu yaparak sağlıklı yaşama ilk adımı atabilirsiniz.

Formda olmak ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız, sabah sporunun hayatınızın bir parçası olması gerekiyor. Sabah sporunu hayatınıza adapte etmeniz için neler yapmanız gerektiğini paylaşıyoruz.

ÖZEL DERSLER

Sabah sporundan kolay vazgeçmemek için özel ders üyeliği yapabilirsiniz. Kendi kendinize yapacağınız sabah sporundan vazgeçmek kolay olacaktır. Ancak para ödeyerek özel ders almak, vazgeçmenizi biraz zorlaştıracaktır.

PROFESYONEL DESTEK

Amaca ulaşmak için profesyonel destek almak belki de en doğrusu olacaktır. Profesyonel destek için bütçe ayırmayı düşünmüyorsanız, arkadaşınızla beraber spor yaparak motive olabilirsiniz.

UYKU DÜZENİ

Erken saatte uyuyarak erken kalkabilirsiniz. Böylece spor yapmak için vaktiniz olacak. Sabah uyandığınızda yeterli enerjinin olması için en az 7 saat uyumanız gerekiyor.

AKŞAMDAN HAZIRLANIN

Sabah sporuna alışmak için spor kıyafetlerini akşamdan hazırlamanız gerekiyor. Bu, sabah kalktığınızda spor yapmak için motive olmanızı sağlayacak.

KOŞUN

Maraton koşmanız gerekmiyor. Rahat şekilde koşacağınız bir parkurda spor seviyenize uygun sürede koşarak kendinizi güne hazırlayabilirsiniz.

PERDELER AÇIK KALSIN

Perdeler açık şekilde uyuduğunuz zaman gün ışığını doğal alarm olarak kullanabileceksiniz. Bu sizin doğal dengeye ulaşmanızı da sağlayacaktır.

HEDEFİNİZ OLSUN

Bir program belirlemeli ve program dahilinde planlı şekilde sabah sporu yapmalısınız. Örneğin 5 km koşacaksınız, mutlaka 5 kilometreyi tamamlayın. Bu şekilde aşama aşama hedefleri büyüterek ideal sportif yaşama kavuşacaksınız.

ZOR MU UYANIYORSUNUZ?

Sabah yanmak zor geliyorsa alarm çözümünü uygulayın. Birden fazla alarm kurun. Alarmınızı yatağınızdan oldukça uzak bir noktaya bırakın. Böylece sabah yataktan çıkmak zorunda kalacaksınız.

YATMADAN ÖNCE DOĞRU BESLENİN

Uyumadan önce ağır yemekler yememeye özen gösterin. Ağır yemekler uyku kalitenizi düşürecektir. Sabah zinde uyanmak için uyku öncesi beslenmeye dikkat etmek bu yüzden önemlidir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler