Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

Yoğun iş temposu ve koşturmacada çoğu zaman güzel dinlenip kaliteli bir uyku çekemiyoruz. Durum böyle olunca da sabahları berrak bir zihinle ve iyi dinlenmiş bir vücutla uyanma da zor olabilir.

Siz de bu problemleri yaşıyorsanız, sabahları yapabileceğiniz birkaç basit vücut egzersizi ile çok daha kolay uyanabilir, kendinizi ve vücudunuzu günün koşturmacasına hazırlayabilirsiniz.

GERİNME HAREKETİ

Gerinme, bedeni esneten ve tüm vücuda oksijen salınımı sağlayan oldukça sağlıklı ve önemli bir harekettir. Sabah uyandığınızda saat kaç olursa olsun henüz yataktayken tüm vücudunuzu gererek güne zinde başlayabilirsiniz.

SFENKS DURUŞU

Başınızı kaldırın ve kollarınızın ön kısmı birbirine paralel olarak ileriye doğru uzatın. Dirsekleriniz yerde kalsın ve yukarı doğru gerinin. Gövdenizin üst kısmını ileri doğru iyice gerin. Gevşeyin ve birkaç kez tekrar edin.

BASİT ŞINAV

Şınav hepimizin bildiği vücudu oldukça çalıştıran bir teknik. Yarım şınavı sabah uyanınca 3 kez yapmak tüm vücudunuza "günaydın" demenizi sağlayacak ve kan akışınızı artıracak.

Önerilen Haberler