Saç Boyasını Akıtma Yöntemleri

Saç Boyasını Akıtma Yöntemleri

Kadınların vazgeçilmezi saç boyaları, zamanı geldiğinde saçlardan arındırılmalıdır. Saç boyasını akıtma yöntemleri ile pratik şekilde saç boyasından kurtulabilirsiniz.

SAÇ BOYASININ AKITMA UYGULAMASININ YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR

Saçınızda kına varsa bu yöntemler sizin için tavsiye edilmemektedir.

Saçınızda açma işlemi ya da oryal uygulanmışsa akıtma işlemi başarısız olabilir.

Saç boyanız uzun süredir saçınızda ise uygulamalar başarısız olabilir.

C VİTAMİNİ

Eczaneden alınacak C vitamini tabletlerini ya da ampullerini kullandığınız şampuana karıştırarak uygulamak, saç boyası akıtmada en etkili yollardan biridir.

KEPEK ŞAMPUANI

Saç boyası akıtmada oldukça etkili olan kepek şampuanları, her gün uygulandığı takdirde bir hafta içinde etkili sonuç verecektir.

LİMON

Saçınızı durulama suyuna limon ekleyip bir saat bekletin. Hazırladığınız limonlu su karışımı ile saçınızı durulayarak saç boyasını akıtabilirsiniz.

BEYAZ SABUN

Yeşil ya da beyaz sabunlar, saç boyasını akıtmak için ideal seçeneklerdendir. Oldukça etkili bir yöntem olan beyaz sabun, saçtan zor çıkan siyah boyalar için de etkili sonuç vermektedir.

KARBONAT

Karbonatla karıştırılmış suyun saçınızda birkaç saat boyunca beklemesi, saçınızın eski haline dönmesi için yeterli olacaktır.

Bu karışımlar saçları yıpratacak uygulamalar olduğu için uygulamalardan sonra maske ve doğal yağlarla saçlarınıza bakım yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler