Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu

Saç dökülmesini engellemenin 6 etkili yolu

Günde yüzden fazla saç teliniz dökülüyorsa saç dökülme problemiyle karşı karşıyasınız demektir. Bu problem varsa acilen önlemler almalı ve soruna çözüm bulmalısınız.

Pratik ve etkili yöntemlerle saç dökülmesi sorununa çözüm bulabilirsiniz. Evinizde kolayca uygulayacağınız bu yöntemlerle saçlarını koruyabilir; sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

1.HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASAJI

Hindistan cevizi yağını benmari usulü eritip saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 2 saat bekleyip saçınızı durulayın. Bu uygulama ile saç dipleriniz canlanacak ve saç dökülmeleri azalacak.

2.ALOE VERA

Aloe vera ve Hint yağını bir kasede karıştırın. Saç diplerinize uygulayın. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Haftada 2 defa bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

3.HİBİSKUS YAPRAKLARI

Hibiskus yaprakları ile Hindistan cevizi yağını beraber kaynatın. Hazırladığınız karışımı ılıtıp saç diplerinize uygulayın. Karışım gece boyu saçınızda kalsın. Sabah uyanınca saçlarınızı durulayın.

4.YUMURTA BEYAZI

Zencefil suyu ile yumurta akını karıştırın. Karışımı saç diplerine uygulayın.2 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

5.KÖRİ FORMÜLÜ

Köri yapraklarını 1 dakika boyunca zeytinyağı eklenmiş suda kaynatın. Karışım ılıdıktan sonra saç diplerinize uygulayın. Saçınızı streç film ile sarın 2-8 saat arası süre boyunca bekleyin.Yeteri kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

6.KARABİBER UYGULAMASI

Öğütülmüş karabiber ve susam yağını bir kasede karıştırın. Karışımı saç diplerinize uygulayın. 4 saat bekleyip saçınızı durulayın.

Önerilen Haberler