Saç Düzleştirici Kullanımında Yapılan Hatalar Saç Düzleştirici Kullanımında Yapılan Hatalar

Saç Düzleştirici Kullanımında Yapılan Hatalar

Günlük güzellik rutinlerinizin vazgeçilmezi olan saç düzleştiriciler, saçlarınızın istediğiniz şekle kavuşmasını sağlıyor. Ama bu sihirli aleti yanlış kullanırsanız saçınıza zarar verebilirsiniz.

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİYİ TANIYOR MUSUNUZ?

Saç düzleştirici alırken kutunun üzerini dikkatli şekilde okuyun. Seramik kaplama saç düzleştiriciler ısıyı eşit şekilde dağıttığı için tercih sebebidir. Buna alternatif olarak turmaline plakalı düzleştiricilerden satın alabilirsiniz. Turmaline plakalı düzleştiriciler saçınızın şeklinin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

ÇOK FAZLA SAÇ SPREYİ SIKMAYIN

Saç düzleştiriciyi kullanmaya başladığınızda saçınızdan dumanlar yükselmeye başlamışsa bunun neden fazla saç spreyi kullanımı olabilir.

AYNI YERE ODAKLANMAK

Aynı saç tutamı üzerinde sadece bir defa geçmeniz gerekiyor. Doğru teknik uygulayarak saç tutamını tek seferde şekillendirmelisiniz.

BOYALI SAÇLARA DİKKAT

Saçlarınız eğer boyalı ise bu durumda saç düzleştirici kuralları sil baştan değişir. Farklı şampuan ve farklı bakım ürünlerine ihtiyaç duyan boyalı saçlar, saç düzleştirirken de farklı uygulamaya ihtiyaç duymaktadır. Boyalı saçlara saç düzleştirici uygularken çok fazla ısı uygulamamalısınız. Yüksek ısı boya moleküllerine zarar verir ve saç boyasının etkisi kısa sürede gider.

NEMLİ SAÇLARA UYGULAMA YAPMAK

Bu hataya asla düşmeyin. Saçınızı düzleştirecekseniz öncelikle saçınızı kurutun. Buna dikkat etmezseniz yanık saçlarla baş başa kalabilirsiniz.

ISI KORUYUCU ÜRÜNLERİ İHMAL ETMEK

Saç düzleştiriciyi çok sık kullanıyorsanız saçınızda ısı koruyucu ürünler kullanmalısınız. Bu, saçınızın daha az yıpranması için etkili bir yol olacaktır.

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ TEMİZ Mİ?

Saç düzleştiricisini periyodik olarak temizlemelisiniz. Fişten çektiğiniz düzleştiriciyi soğumaya bırakın. Hafif nemli bir havlu yardımıyla saç düzleştiricinizi silerek üzerinden geçin. Sonra kurumaya bırakın.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler