Saç kurutma makinesi kullanırken yapılan 10 hata

Saç kurutma makinesi kullanırken yapılan 10 hata

Saç kurutma makinesini kullanırken saçlarınıza veriyor olabilirsiniz. Duştan sonra saçlarınızı kurutmak ve şekillendirmek isterken, farkına varmadan yaptığınız hatalarla saçınızı yıprattığınızı biliyor musunuz?

İşte saç kurutma makinesi kullanırken en sık yapılan 10 hata...

1.AŞIRI SICAK AYARDA KULLANMAK

Saç kurutma makinesini aşırı sıcak derecede kullanmak saçınızın nemini kaybetmesine neden olur. Bu da saçınızın kurumasına yol açar. Saç kurutma makinesini ılık ayarda kullanarak saçınızı nemli tutabilir ve daha kolay şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

2. YANLIŞ YÖNDEN AKIM VERMEK

Saç kurutma makinesini kökten uca doğru akım vererek tutmalısınız. Ters yönde yaparsanız saç derinizin tahriş olmasına neden olabilirsiniz.

3.SAÇI AŞAĞI DOĞRU ÇEKMEK

Saçınızı kuruturken aşağı doğru çekerseniz saçınızın hacmini kaybetmesine neden olursunuz.

4.FAZLA YAKLAŞTIRMAK

Saç kurutma makinesini saçınıza çok yakın tutarsanız saçlarınızın kırılmasına neden olursunuz.

5.HEMEN DIŞARI ÇIKMAK

Saçınızı kurutur kurutmaz dışarı çıkmak saçınızın hemen kabarmasına ve bozulmasına neden olur. Bu yüzden saçınızı yaptıktan sonra biraz bekleyip dışarı çıkmalısınız.

6. SAÇ KURUTMA MAKİNESİNİ TEMİZLEMEMEK

Saç kurutma makineleriniz de kullanıma bağlı olarak kirlenir.Hem makinenize hem de saçınıza zarar veren bu durumdan kurutmak için saç kurutma makinenizi düzenli aralıklarla temizlemelisiniz.

7.SABİT TUTMAK

Saç kurutma makinenizi tek bir açıyla kullanırsanız saçınız zor şekillenir. Makinenizi farklı açılarda kullanarak saçınızı daha kolay şekillendirebilirsiniz.

8.SAÇI BÖLÜMLERE AYIRMAMAK

Genellikle saçı tek parça halinde kurutmaya çalışırsınız. Bu uygulama yanlıştır. Saçınızı 4-5 parçaya bölün ve parça parça kurutun. Bu daha sağlıklı ve hızlı saç kurutmayı sağlar.

9.SAÇI TAMAMEN KURUTMAK

Duştan sonra saçınızı tamamen kurutmamaya, hafif de olsa nemli bırakmaya dikkat etmelisiniz. Böylece saçınızın sağlığını korumuş olacaksınız.

10. KURUTMA MAKİNENİZİN BAŞLIK SEÇİMİ

Saç kurutma makinesi başlıkları seramik, metal ya da plastik olabilir.Plastik ve seramik başlıklar saç şekillendirme için idealken, metal başlıklar saçınıza zarar verir.

Önerilen Haberler