Saç Rengine Göre Kıyafet Nasıl Seçilir?

Saç Rengine Göre Kıyafet Nasıl Seçilir?

Kıyafet kombinleri yapılırken kıyafetlerin kendi içinde uyumu kadar saçlarla uyumu da önemlidir. Mükemmel bir kombin yaptığınızı düşünseniz de saçınızla uyumsuz olan kombinler, tüm görünümü bozabilir.

Sarı saçlılar, kumrallar, kızıl saçlılar ve beyaz saçlılar, kıyafet kombinlerken önce saç renkleriyle parçaları belirlemeli sonra kombini oluşturmalıdır.

SARI SAÇLILAR

Sarı saçlılar kıyafet kombinlerinde yoğun renkler kullanmaktan kaçınmalıdır. Mor tercihi yerine lavanta, siyah yerine lacivert seçmek, sarı saçlı kadınlar için doğru tercihler olacaktır.

KUMRAL SAÇLILAR

Kumrallar, kombinlerinde parlak renkleri tercih edebilirler. Nötr renk seçiminde çok dikkatli davranması gereken kumrallar, gri ve beyaz renkleri dengeli şekilde kullanırken pastel tonlardan biraz uzak durmalıdır.

SİYAH SAÇLILAR

Siyah saçlıysanız kendini biraz şanslı sayabilirsiniz. Çünkü siyah saçlılar kombin oluştururken renk seçimi konusunda daha özgürler. Ancak parlak renklerin bir adım önde olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır.

BEYAZ VE GRİ

Gri ve beyaz saçlara sahip olanlar parlak renk ağırlıkta kombinlerle dikkati yüzlerine çekebilirler. Metalik ve gri tonlarda kombin yapmak saçların daha ön planda olmasını sağlayacaktır.

AÇIK KUMRAL VE KIZIL SAÇLILAR

Kızıl saçlılar ve açık kumral saçlılar, yeşil ve mavi renkler kızıl saçlıların dikkatli olması gereken renklerdir. Kızıl saçlılar mavi renk kıyafetlerle dikkati saçlarına çekebilirler. Şarap tonları ve kırmızı tonlarla da monokrom dokunuşlar yapabilirler.

Önerilen Haberler