Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Saç Tokalarınız Artık Kaybolmayacak

Kısa ya da uzun saçlı fark etmeksizin, saç tokaları kadınların vazgeçilmez eşyaları arasında yer alıyor. Ancak minik ve kaybolmaya pek hevesli bu aksesuarları bir arada tutmak zaman zaman zor olabiliyor.

Sizin de saç tokalarınız birer birer ortadan yok olmaya başladıysa, yeni saklama yöntemlerine geçiş yapma zamanınız gelmiş demektir.

Saç tokalarınızı bir arada tutun

Daha yeni aldığınız ancak kısa sürede kaybolan tokalar sizi bıktırdıysa, saç tokalarınızı çekmece içlerinde, duşta, banyoda ya da evin diğer yerlerinde bırakmak yerine hepsini bir arada tutmayı deneyebilirsiniz. Bunun için her zaman gözünüzün önünde olacak bir alan belirleyip, sadece tokalarınıza özel bir kutu ya da kavanozdan yararlanabilirsiniz. Lastik tokalar için şeffaf, cam ya da plastik bir kutu, aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır. Bölmeli bir takı kutusuna ise diğer tokalarınızı renklerine göre yerleştirebilirsiniz.

Çantalarınızı temizlerken her birinden üçer beşer çıkan saç tokaları, ihtiyacınız olduğunda nedense hiç orada olmaz. Dışarıdayken toka kullanmanız gereken durumlar için çantanızda taşıyacağınız bir toka anahtarlığı yapabilirsiniz. Böylelikle anahtar halkasına geçireceğiniz saç lastikleri kaybolmadan bir arada duracaktır.

Saç tokalarını dekoratif silindir şeklindeki objelere geçirebilirsiniz. Ahşap, cam ya da plastik bir objede tuttuğunuz saç tokaları, şık bir görünümün yaratmanın yanı sıra daima gözünüzün önünde olacaktır. Renkli, minik lastik tokalar kullanıyorsanız, bunları atmaya kıyamadığınız çikolata kutularında ya da kapaklı ilaç kutularında renklerine göre saklayabilirsiniz.

Tokalarınızın elinizin altında olmasını istiyorsanız yardım alabileceğiniz bir diğer ürün de makyaj düzenleyici ürünler. Şeffaf, bölmeli ya da çekmeceli makyaj düzenleyicilerde tokalarınızı saklayabilirsiniz.

Mıknatıslı panolardan yardım alın

Uzun ya da kısa saçlı, birçok kadının kullandığı saç aksesuarı olan tel tokalar en çabuk kaybolan ürünler arasında yer alıyor. Tel tokaların oraya buraya saçılıp dağılmasından yorulduysanız, mıknatıslı bir panodan yararlanabilirsiniz. Bu panoyu makyaj masanızın yanına ya da banyo dolabına asabilirsiniz. Böylelikle hazırlanırken çekmeceleri karıştırmak yerine elinizi attığınızda istediğiniz tokaya ulaşabilirsiniz. Tel tokaları yanınızda taşımanız gerekiyorsa, metal sakız kutularını ya da minik şeker kutularını kullanabilirsiniz.

Hem sizin hem çocuklarınızın çıtçıtlı ya da klipsli tokalarını saklamak için renkli kurdelelerden yardım alabilirsiniz. Tokaların boyutlarına göre farklı kalınlıktaki kurdeleleri uzun ya da kısa keserek, çocuk odasının duvarına asabilirsiniz. Bunların yanı sıra tokalarınız için bir duvar panosu hazırlayabilirsiniz. Panonun üzerine dikey ya da yatay olarak asacağınız lastiklerin üzerine tokalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.