Saç uçlarınızdaki kırıklardan kurtulmanın yolları

Saç uçlarınızdaki kırıklardan kurtulmanın yolları

Kırık saç uçları her kadının kabusu. Birçok yöntem denense de saçlarımızın uçları hiçbir zaman dipleri kadar sağlıklı olamıyor. İşte bu noktada alabileceğiniz çeşitli önlemler ve birçok yöntem devreye giriyor.

Uzun sağlıklı ve gür saçlar birçok kadının rüyalarını süsler. Saçlarınızın sağlıklı uzaması ve uzadığında da bu güzelliğini ve canlılığını koruması için birçok yöntem uygulayabilirsiniz. Saçınızın doğallığını, canlılığını ve parlaklığını korumak her zaman kolay olmasa da zamana ve rutine yayarak bu süreyi elinizden geldiğince uzatabilirsiniz. Sizlere saçlarınızın içten gelen sağlığını ve gücünü korumanız için almanız gereken önlemleri ve yapabileceğiniz işlemleri derledik.

SAÇ MASKELERİ İLE SAÇLARINIZI ŞIMARTIN

Evde en doğalını hazırlayabileceğiniz gibi hazır da alabileceğiniz saç maskeleri saçlarınız için oldukça önem teşkil ediyor. Saç tipinize uygun bir maskeyi rutin olarak kullandığınızda aradaki ciddi farkı zaman içinde göreceksiniz. Yumurta maskesi, muz-bal maskesi, avakado maskesi bunlardan bazıları.

SAÇLARINIZI NEMİNİ ALIRKEN NAZİK OLUN

Saç kurutma işlemlerinizin sırasına dikkat edin. Duştan sonra havlu ile saçlarınızın nemini alırken saçlarınızı çok yıpratmayın ve bu işlemi hafifçe yapın.

KURUTMA MAKİNELERİNE DİKKAT

Saç kurutma makineleri yaydığı ısı dolayısıyla saç tellerinin en büyük düşmanı. Ancak hızlı hayat temposundan dolayı hepimiz bu makineleri kullanmak zorunda kalıyoruz. Kurutma makinelerinin ayarını düşükte kullanmak ve en az 30 cm uzaktan kurutmak, uzun vadede saçlarınızın yararına olacaktır.

DOĞAL İÇERİKLİ BOYALAR KULLANIN

'Saçlarınızı boyamayın' demek biraz ciddi ve uygulaması zor bir uyarı olacaktır çünkü rengarenk saçlar her kadının dikkatini çekiyor. Bu durumda market işi boyalardansa doğal içerikli saç boyalarına yönelmekte fayda var.

YIKAMA SIKLIĞINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

Evet yeni yıkanmış uçuş uçuş saçları herkes sever ama unutmayın ki sık yıkamak, saç derisine verdiği büyük zararın yanında saç uçlarını da mahveder. Bu yüzden saçlarınızı her gün yıkamak yerine, en azından gün aşırı yıkamayı tercih edin

FIRÇA SEÇİMİNİZİ DİKKATLİ YAPIN

Taraklar saç kırılmasında pek bilinmesede oldukça önemli rol oynar. Bu yüzden elinizden geldiğince karışık saçlarınızı büyük ve fırça tipli taraklarla açın.

MAŞA VE DÜZLEŞTİRİCİDEN UZAK DURMAYA ÇALIŞIN

Evet, dümdüz saçlar ya da iddialı dalgalar herkesin dikkatini çeker. Pek tabii bunları maşa ve düzleştiricilerle elde etmek hem pratik hem de zahmetsizdir. Ancak doğrudan ısıyla temas eden saç uçlarınızın nasıl kırılacağını düşünürseniz, belki bu fikrinizden vazgeçersiniz. Bu bağlamda saçlarınızı bigudilerle dalgalandırmak ve fön ile düzleştirmek daha mantıklı kararlar olacaktır.

BİTKİSEL ŞAMPUANLARA YÖNELİN

Endüstri ürünü saç temizleyiciler ve şampuanlar saçlarınıza her zaman en büyük zararı verir. Bu yüzden elinizden geldiğince bitkisel şampuanlar kullanmaya çalışın. Sarımsak şampuanları, papatya özlü şampuanlar bunlara en güzel örneklerdir.

Önerilen Haberler