Saçınızı Hızlı Uzatacak Yöntemler Saçınızı Hızlı Uzatacak Yöntemler

Saçınızı Hızlı Uzatacak Yöntemler

Saçınızı kestirdikten sonra pişman olduysanız, üzülmeyin. Saçınızı hızlı uzatacak yöntemlerle kısa sürede uzun saçlarınıza kavuşacaksınız.

BİBERİYE YAĞI

Biberiye yağı, eski zamanlardan bu yana saç bakımında kullanılmaktadır. Antienflamatuar etkisi olan biberiye yağı, saçın hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 tatlı kaşığı biberiye yağı

Yapılışı:

Malzemeler bir kasede birbirine karıştırılır. Saç derisine ve saça masaj yapılarak uygulanır. Karışımı bir gece boyunca saçınızda beklettikten sonra, sabah kalkınca yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 defa uygulayabilirsiniz. Dilerseniz biberiye yağını şampuanınıza ekleyebilirsiniz.

SOĞAN SUYU

Soğan suyunu saç dökülmesini önleme, yeni saç çıkarma ve saç uzatma amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Soğanda bulunan kükürt maddesi, kan dolaşımını hızlandırdığı için saç çıkmasını hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Malzemeler:

Pamuk

2 adet büyük boy soğan

Yapılışı: İkiye ayırdığınız soğanların suyunu çıkarın. Sağan suyunu saç köklerine masaj yaparak uygulayın. Pamuk yardımıyla masajı yapabilirsiniz. Soğan suyunu saçlarınızda 15-20 dakika beklettikten sonra saçınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz. Haftada birkaç defa bu uygulamayı tekrarlayarak etkili sonuç alabilirsiniz.

BİOTİN

Kozmetikte sıkça kullanılmaya başlanan biotin, B vitamini eksikliği ve karaciğer yağlanması gibi hastalıklarda tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Uzmanlar biotinin saç uzaması için de etkili olduğunu ortaya koymuşlardır.

Malzemeler:

İsteğe göre Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı

2 adet biotin tablet

Hazırlanışı: Biton tabletleri ezin ve yağ ile karıştırın. Kıvama gelene kadar karıştırdığınız malzemeleri masaj yaparak saçınıza sürün. Bir gece saçınızda beklettiğiniz karışımı sabah yıkayabilirsiniz. Haftada 2 defa yapacağınız uygulama ile saçınızın uzadığını göreceksiniz.

ELMA SİRKESİ

Ev yapımı elma sirkesinin pH dengesini düzenleyerek saçları uzatıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Saçı uzatan elma sirkesi aynı zamanda saçları parlak ve canlı göstermektedir.

Malzemeler:

4 su bardağı su

1 çay bardağı elma sirkesi

Hazırlanışı: Önce şampuanla saçlarınızı yıkayın. Sonra bir kasede su ve elma sirkesini karıştırın. Saçınızı durulama suyu olarak bu karışımı kullanın. Her saç yıkamanızda bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler