Saçınızı Kuruturken Bunlara Dikkat Edin Saçınızı Kuruturken Bunlara Dikkat Edin

Saçınızı Kuruturken Bunlara Dikkat Edin

Saçınızı kuruturken yaptığınız hataların saçınıza zarar verebileceğini biliyor muydunuz?

Saç kuruturken kullanılan materyal, yöntem ve alışkanlıklardan dolayı birtakım hatalar yapılmakta ve bu hatalar da saç sağlığına zarar vermektedir.

SIRILSIKLAM SAÇLAR

Saç kurutmada en sık yapılan hataların başında sırılsıklam haldeki saçları kurutmaya çalışmaktadır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir süre saçlarınızın kurumasını bekleyin. Bekleme süresinden sonra saçlarınızı kurutabilirsiniz.

ISI DENGESİ

Saç kurutulurken biraz hızlı olmak için saç kurutma makinesi yüksek ayarda çalıştırılır. Ama bu durum saçlarınız için oldukça sağlıksızdır. Saç uçlarının kırılmasına neden olan yüksek ısı yerine saç kurutma makinesinin en düşük ısısını tercih etmek daha doğru olacaktır.

YANLIŞ YÖNE KURUTMAK

Saçlarınızı kuruturken yukarı doğru kurutarak saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Saçlarda kabarma oluşmasının önüne geçmek için de saç kurutma makinesini aşağı doğru tutabilirsiniz.

TEK NOKTAYA ODAKLANMAK

Saçınızı kuruturken tek noktaya odaklanmak doğru değildir. Saç kurutma makinesini gezdirerek dengeli şekilde saçınızı kurutmalısınız.

ÜRÜN SEÇİMİ

Saç kurutma makinesi seçilirken fazla hava üfleyen iyonik kurutucular yerine elektriklenmeyi ve yıpranmayı en aza indiren seramik kurutucuları tercih edebilirsiniz.

FIRÇA VE TARAK SEÇİMİ

Saç kurutma işleminde kullandığınız fırça ve taraklar da önemlidir. Saçınızın elektriklenmesine ve fazla ısı nedeniyle zarar görmesine neden olan plastik fırçalar yerinedoğal yapılı fırçaları tercih edebilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler