Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

Artan hava kirliliği, saç şekillendirici makineler ve kimyasal ürünler gibi sebeplerle saçlar zamanla yıpranabiliyor. Evde uygulanabilecek doğal ve basit birkaç yöntem ile saçlarınız eski sağlığına tekrar kavuşabilir.

Saçlar için kullanılacak yağların saç büyümesini sağlaması, kepekle ve kuru saç derisi ile mücadele etmesi, saçlardaki sorunları gidermesi, parlaklık katması ve aynı zamanda da saçları beslemesi önemlidir. Öncelikle yapmamız gereken şey, sahip olduğunuz saç tipini, kalitesini ve neye ihtiyaç duyduğunu anlamaktır.

Hindistan Cevizi Yağı

Zarar görmüş ve yıpranmış saçlara en iyi gelen ürünlerden biri olarak adlandırılan Hindistan Cevizi Yağı, saçlara kazandırdığı parlaklıkla daha canlı bir görüntü oluşturur. Saç derisinde bulunan yağ oranını dengelerken hem kuru hem de yağlı saçlara iyi gelir. Saç uçlarındaki kuruluğu alan Hindistan Cevizi yağı, saç direncini de arttırır.

Argan Yağı

Saçlara en iyi gelen yağlardan biri olarak bilinen argan yağı, hasar görmüş saçları onarır ve saç köklerini hasar görmekten korur. Ayrık saçuçlarını tedavi ederken yoğun yapısı ile saçın nemlenmesini de sağlar.

Badem Yağı

Cilt ve saç sağlığı için çok faydalı olan badem yağı, içerisinde bulunan E vitamini ile saçın daha güçlü olmasını sağlar. Saçın uzamasını sağlamak ve kepek problemini kontrol altına almak için çok fazla tercih edilmektedir.

Zeytinyağı

Koruyucu ve nemlendirici özelliğe sahip olan zeytinyağı saçları daha yumuşak bir hale getirmek için çok fazla tercih ediliyor. Özellikle limon suyu ile karıştırıp kullanıldığında saçlara gözle görülür bir parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.

Lavanta Yağı

Lavanta çiçeğinin özünden yararlanarak üretilen bu yağ hoş kokusu ve hafifliği ile tercih ediliyor. Uçucu yağlardan olan lavanta yağı saç derisi problemleri için çözümler üretebiliyor. Kokusu ve hafifliği ile stresi de azalttığı için çok seviliyor.

Biberiye Yağı

Yüzyıllar boyunca, saç uzamasıve gri saçların başlangıcını geciktirmek için birçok kültürde kullanılan biberiye yağı, kafa derisindeki kan dolaşımını uyarır. Bu uyarı yeni saç köklerinin oluşmasına sebep olurken var olan saçların rengini korunmasını sağlar.

Sarımsak Yağı

Saçların daha hızlı uzaması için uzun zamandır kullanılan sarımsak yağı, içerisinde bulundurduğu enzimler ve antibiyotik oranıyla gerçekten mucize etkisi yaratıyor. Sizi rahatsız edebilecek bir kokusu olabilir. Bu kokuyu hafifletmek için sarımsak yağı ile lavanta yağını karıştırıp kullanabilirsiniz.

Önerilen Haberler