Salatalarınızı sağlıklı hale getiren sihirli hamle

Salatalarınızı sağlıklı hale getiren sihirli hamle

Sağlıklı beslenmeye önem verenlerin olamazsa olmazı salataları çok daha sağlıklı ve besleyici hale getirmek mümkün. Bunun için salataya bir yemek kaşığı yağ eklemeniz yeterli.

Ana öğünlerinizin ve atıştırmalıklarınızın vazgeçilmezi salataları daha sağlıklı hale getirmek ister misiniz? Salatanıza bir yemek kaşığı yağ eklemek, salatadaki vitaminleri maksimum oranda sindirmenizi sağlıyor.

DAHA SAĞLIKLI SALATALAR İÇİN

Iowa Üniversitesinde yapılan besin araştırmasının ortaya koyduğu verilere göre salataya bir yemek kaşığı yağ ekleyerek vücudunuzun farklı vitaminleri almasını sağlayabilirsiniz. Salataya bir yemek kaşığı yağ ekleyerek vücudunuzun K, A ve iki çeşit E vitaminin emilimi yapmasını sağlayabilirsiniz.

K, A ve E vitaminleri yağda çözünen vitaminler odluğu için salatanıza yağ eklemediğinizde bu vitaminleri sindiremez ve salatalığının besleyiciliğinden tam olarak faydalanamazsınız. Salatanıza yağ ekleyerek salatanızı daha besleyici ve daha sağlıklı hale getirmeniz mümkün oluyor.

Not: Salataya zeytinyağı ve fındık yağı gibi sağlıklı yağlardan ölçülü şekilde yağ eklemeye dikkat edin. Aksi halde salatanız fazla kalorili ve sağlıksız bir hale gelebilir.

Önerilen Haberler