Salda Gölü nerede?

Salda Gölü nerede ve Salda Gölü'ne nasıl gidilir soruları, doğaseverlerin son dönemde en çok merak ettiği konulardır. Çünkü bembeyaz kumsalları ve turkuaz suyu ile büyüleyici manzaraya sahip olan Salda Gölü, özel dokusu ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Salda gölü millet bahçesi projesi ile adından sıkça söz ettiren doğa harikası göl, turkuaz rengi suyu ve bembeyaz renkte kumsalı ile hem ülkemizde hem dünyada üne sahip oldu. Salda Gölü, etrafında gelişen turizm hareketliliği ile Salda Gölü otelleri, Salda Gölü kampı ve Salda Gölü tatili gibi alternatiflerle tatilcilerin yeni gündemi oldu.

SALDA GÖLÜ NEREDE?

Yurtiçi tatil destinasyonları içinde yeni trend haline gelen Salda Gölü nerede olduğu ve tatil aktiviteleri konusunda çok çeşitli sorular akılları kurcalıyor. Salda Gölü, Burdur'un Yeşilova ilçesine 4 km uzaklıkta, ilçenin kuzeybatı yönünde kayalık araziler, tepeler ve küçük alüvyonal ovalarla çevrili alan içinde bulunur.

Salda Gölü

SALDA GÖLÜ MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

Salda Gölü Millet Bahçesi Projesi 31 Temmuz'da ihaleye çıkıyor. Sosyal donatılar ve alt yapı çalışmalarını kapsayan düzenleme 360 günlük bir faaliyeti kapsıyor. Resmi kaynaklar, projeninçevreyi ve şehirlerimiz korumak adına yapıldığının ve bu alanda konforlu ve doğa dostu uygulamaların hayata geçirileceğinin altını çizdi.

Salda Gölü

SALDA GÖLÜ TURLARI

Salda Gölü turları ziyaretçilerine mavinin en özel tonlarını yakından görme fırsatı veriyor. Çeşitli tur seçenekleri ile çeşitli alternatifler sunan Salda Gölü turları konum ve içerik olarak farklı seçenekler de sunuyor.

Salda Gölü

SALDA GÖLÜ KAMPI

Salda Gölü kamp seçenekleri ile doğaseverlere de kucak açıyor. Salda Gölü'nün kenarına konuşlandırılmış kamp alanlarında turkuaz ve beyaz kumsal ile iç içe kamp yapabilirsiniz. Salda Gölü'nün coğrafi özelliklerine bakarak bilinçli bir kamp aktivitresi yapabilirsiniz.

Salda Gölü coğrafi özellikleri

SALDA GÖLÜ OTELLERİ

Salda Gölü otelleri arayışında olan tatilciler Burdur il merkezindeki ve Yeşilova ilçe merkezindeki otelleri kullanarak konaklayabilirler.

Salda Gölü

SALDA GÖLÜ DERİNLİĞİ

Türkiye'nin en derin gölü olan Salda Gölü derinliği ile sadece ülkemizde değil dünya çapında da üne sahiptir. 185 metre derinliğe sahip olan Salda gölü, dünyanın en derin üçüncü gölüdür.

Salda Gölü

SALDA GÖLÜ'NE NASIL GİDİLİR?

Salda Gölü'ne nasıl gidilir sorusunun yanıtını merak eden gezginler, Yeşilova ilçe merkezinden 4 km uzaklıktaki Salda Gölü'ne Kıraatlı Yolu ve D330 üzerinden ulaşabilirler. Burdur'a 76 km uzaklıktaki göle Burdur otogarından hareket eden tur araçlarıyla gitmek de mümkündür.

Salda Gölü ulaşım

Önerilen Haberler