Şampuana Tuz Eklerseniz Ne Olur?

Şampuana Tuz Eklerseniz Ne Olur?

Mutfağınızın vazgeçilmezi olan tuz, artık banyoların da vazgeçilmezi oldu. Çünkü şampuanınıza tuz eklediğinizde saçınızı ve saç derinizi güçlendirici etki gösteriyor.

Şampuana tuz eklemek, saçın hızlı uzaması, kepeği giderme ve saç derisini onarma gibi etkiler göstermektedir.

KEPEĞİ GİDERMEYE YARDIM EDİYOR

Kepek, kan dolaşımı eksikliğine bağlı olarak ölü cilt hücrelerinin dökülmesi ile oluşur. Deniz tuzu, saç derisindeki kan akışını hızlandırdığı için kepeği gidermeye yardım eder.

Saçınızı bölümlere ayırın ve tuz serpin. Islak parmaklarla 15 dakika boyunca saç derinize masaj yapın. Sonra saçınızı normal şekilde yıkayın. Bu uygulama, mantar büyümesini engeller ve saç derisini korur.

SAÇI HIZLI UZATIYOR

Saç dökülmesi sorunu olan kişiler için destekleyici etkisi olan tuz, şampuana eklendiğinde saçın hızlı uzamasını sağlıyor. Bunun için deniz tuzu tercih edilebilir. Saçınızı hızlı uzatmak için tuzu farklı şekilde de kullanabilirsiniz. Saçınızı normal şekilde yıkayın. Bir tatlı kaşığı deniz tuzu ile saç derinize masaj yapın. 10 dakika boyunca masaj yaptıktan sonra saçınızı yıkayın. Haftada 2 defa bu uygulamayı yapabilirsiniz.

YAĞLI SAÇ DERİSİNİ VE SAÇI KURTARIR

Yağlı saç derisi, fazla yağ salgılanmasıyla oluşur. Bu soruna karşı tuzu kullanabilirsiniz. Şampuanın içine iki çorba kaşığı tuzu ekleyip karıştırın. Şampuanı bu şekilde kullandığınızda saçlarınız daha az yağlanacak ve daha sağlıklı olacaktır.

Önerilen Haberler