Sararan Çay Bardakları Nasıl Parlatılır?

Sararan Çay Bardakları Nasıl Parlatılır?

Misafirleriniz geleceği zaman ilk önce aklınıza sararmış çay bardaklarınız geliyor değil mi? Artık onları düşünmenize gerek yok. Çünkü basit yöntemlerle bardaklarınız pırıl pırıl olacak.

Belki de en çok kullandığınız eşyanız olan çay bardakları, sık sık kullanıldıkları için sararma sorunu ile karşı karşıya kalır. Çay keyfini pırıl pırıl bardaklarla yaşamanız için sararmış bardakları parlatma yöntemleri paylaşıyoruz.

KLASİK YÖNTEM: ÇAMAŞIR SUYU

Her ne kadar çamaşır suyunu mutfağa sokmamanız gerekse de çay bardağı için bu yasağı delebilirsiniz. Genişçe bir kaba sıcak su koyun. Suyun içine az miktarda çamaşır suyu ilave edin. Çay bardaklarını da bu suyun içine yatırın. 3-4 saat bekledikten sonra bardaklarınızı durulayın. Bardaklarınız artık pırıl pırıl.

KARBONAT ETKİSİ

Temizlik işlerinde en büyük yardımcılarınızdan olan karbonat, çay bardaklarınızı da temizlemeye yardım ediyor. Bulaşık süngerine karbonat dökün ve bardaklarınızı karbonatlı süngerle ovun. Bardaklarınızı duruladıktan sonra göz alıcı bir parlaklıkla karşılaşacaksınız.

SİRKEDEN YARDIM ALIN

Bulaşık makinenizin temizleyici bölümüne bir miktar sirke ekleyin. Yıkama sonrası pırıl pırıl bardaklarla karşılaşacaksınız.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.